Dřevěné pelety: Efektivní a ekonomické vytápění zaručeno


Uvažujete o nákupu nového kotle a váháte mezi plynem, pevnými palivy či elektřinou? Není se čemu divit, každý způsob topení je specifický a vyznačuje se jak rozdílem ve finančních výdajích, tak i pohodlností a dalšími aspekty. Jestliže chcete vsadit na ekologické, efektivní a finančně výhodné vytápění, určitě se vyplatí kotel na pelety. Právě ony totiž dokážou doslova divy. Nevěříte? Pak nepřestávejte číst, protože se právě na jejich přednosti podíváme v následujících řádcích.

Maximální výhřevnost, minimum popela

Moderní dřevěné pelety jsou typické především vysokou výhřevností. Můžete si být jistí, že i poměrně malé množství pelet dokáže vytvořit spousty tolik potřebného tepla. Velké starosti si přitom nebudete muset dělat ani s popelem, jenž při spalování pelet vzniká. Je ho opravdové minimum. Použijete jej jako hnojivo v zahradě.

Tradiční ekologické palivo

Velkou předností pelet je i fakt, že jsou při spalování ekologické. Nevznikají látky, které jsou typické při spalování především nesprávně usušeného dřeva. Zapomeňte na nějaká chemická pojiva. Pelety jsou zcela přirozeně lisovány a ovzduší nijak neznečišťují.

Automatické dávkování a pohodlná práce s nimi

Máte strach, že budete muset neustále dávkovat pelety do kotle? Tak to určitě není nutné. Vždyť nejmodernější zařízení disponují zásobníky, které dokážou automaticky dávkovat pelety tak, aby neustále vznikalo potřebné teplo a vám bylo v interiéru maximálně příjemně. S peletami se navíc pracuje naprosto skvěle. Nešpiní podobně jako uhlí a jednoduše je pouze lopatou dostanete na místo určení.

Kde si pelety nakoupit?

U společnosti OPTIMTOP přímo na jejich webu. Stačí jen zadat poptávku a pelety vám dovezou v pytlích až domů. Od jedné objednané palety navíc nabízejí dopravu po celé České republice zcela zdarma.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.