Komu se hodí tzv. “pojištění na blbost”? Je k nezaplacení vždy, když se smůla lepí na paty

Komu se hodí tzv. “pojištění na blbost”? Je k nezaplacení vždy, když se smůla lepí na paty


Stalo se vám někdy, že jste někomu způsobili škodu na majetku či újmu na zdraví a následně museli uhradit odškodnění v odpovídající výši? Mohlo se jednat třeba o rozbitou starožitnou vázu nebo srážku s lyžařem na sjezdovce. Takové události umí udělat pořádný průvan v peněžence – a někdy dotyčného dostat do existenčních potíží. Naštěstí existuje způsob, jak se efektivně chránit: pro takové a mnohé další situace je jako stvořené pojištění na blbost. Pojistné není nijak závratné a produkt obvykle kryje všechny členy rodiny. Zaměřili jsme se na podmínky pojištění občanské odpovědnosti z portfolia Ergo pojišťovny, která jej nabízí samostatně i jako doplněk k jiným pojistným produktům.

ERGO pojišťovna nabízí pojištění proti blbosti ve čtyřech variantách s odlišnou pojistnou částkou: od základní ve výši 3 milionů až po nejvyšší ve výši 10 milion korun. K výhodám patří celosvětová platnost (proto se vyplatí sjednat před plánovanou dovolenou v zahraničí), jednotný limit pojistného plnění na všechny druhy škod a žádná spoluúčast.

Koho pojištění odpovědnosti chrání?

Pojištění na blbost od Ergo pojišťovny chrání všechny členy společné domácnosti včetně  osvojených dětí a děti v pěstounské péči – a skvěle doplňuje klasické majetkové pojištění. Důležité není ani to, zda jsou partneři sezdáni, nebo spolu žijí jako druh s družkou. V základu je zahrnuto pojištění odpovědnosti za domácí zvířata. Výjimku tvoří koně psy a hospodářská zvířata, která si lze výhodně připojistit.

Dokonalá ochrana i v zaměstnání

Pojištění proti blbosti je jako stvořené pro zaměstnance, kterému hrozí, že při výkonu práce způsobí škodu zaměstnavateli (např. rozbije firemní telefon nebo poškodí dražší stroj). Ten může podle zákona požadovat až 4,5násobek měsíční mzdy.

Podrobné znění všeobecných podmínek pro pojištění občanské odpovědnosti najdete na stránkách pojišťovny Ergo.cz.

 
51

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*