Pořizujete nová okna? Zjistěte, z jakých druhů můžete vybírat

Pořizujete nová okna? Zjistěte, z jakých druhů můžete vybírat


Okna jsou důležitým prvkem každého domu či bytu. Jejich správná volba a kvalitní provedení totiž ovlivní i případné tepelné ztráty. Na trhu existuje několik druhů oken, přičemž každý z typů je vhodný pro jinou situaci.

Stále více oblíbená a univerzální plastová okna

Jsou hodně používaná a uplatňují se v bytových domech i rodinných staveních. Plastová okna mají výhody v podobě dobrých termoregulačních vlastností, snadné údržby a izolace proti hluku. Velmi dobře těsní, takže aby probíhala mírná cirkulace vzduchu, musí být okno vybaveno technologií pro minicirkulaci. Důvodem, proč si je pořídit, může být i nižší cena a výběr z nejrůznějšího množství modelů. Barva rámu nemusí být nutně bílá, ale v plastové úpravě existují i hnědé rámy připomínající dřevo.

Klasika v podobě dřeva

Dřevěná okna jsou klasikou, která trvá již po řadu let. Dřevo je fascinujícím materiálem, protože dokáže být pevné, ale zároveň propustné. Při dobře zvoleném kování u konkrétního modelu oken tak získáte výhody v podobě pevnosti, odolnosti a lehké prodyšnosti, která pomůže snížit výskyt plísní a vzdušné vlhkosti. Nabízejí silnou izolaci proti úniku tepla a jejich předností je i pěkný vzhled.

Luxusně vypadající hliník

Vícekomorová hliníková okna mají výbornou mechanickou pevnost a odolnost proti poškození. Skvěle se tak hodí do luxusnějších sídel a do staveb, kde jsou kladeny zvýšené požadavky na odolnost materiálů. Předností je kromě velmi dobré izolace také elegantní design.

Špaletová okna nejenom na chalupu

Moderní špaletová okna v sobě snoubí krásu z klasických chalup s moderními technologiemi, které pomáhají vytvořit lepší tepelnou izolaci a pohodlnější ovládání. Jde o krásný prvek na chalupu, dřevostavbu či rekonstruovaný starší dům, kdy vzhled budovy neutrpí, ale zároveň si užijete přednosti moderních technologií.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*