Pořizujete nová okna? Zjistěte, z jakých druhů můžete vybírat


Okna jsou důležitým prvkem každého domu či bytu. Jejich správná volba a kvalitní provedení totiž ovlivní i případné tepelné ztráty. Na trhu existuje několik druhů oken, přičemž každý z typů je vhodný pro jinou situaci.

Stále více oblíbená a univerzální plastová okna

Jsou hodně používaná a uplatňují se v bytových domech i rodinných staveních. Plastová okna mají výhody v podobě dobrých termoregulačních vlastností, snadné údržby a izolace proti hluku. Velmi dobře těsní, takže aby probíhala mírná cirkulace vzduchu, musí být okno vybaveno technologií pro minicirkulaci. Důvodem, proč si je pořídit, může být i nižší cena a výběr z nejrůznějšího množství modelů. Barva rámu nemusí být nutně bílá, ale v plastové úpravě existují i hnědé rámy připomínající dřevo.

Klasika v podobě dřeva

Dřevěná okna jsou klasikou, která trvá již po řadu let. Dřevo je fascinujícím materiálem, protože dokáže být pevné, ale zároveň propustné. Při dobře zvoleném kování u konkrétního modelu oken tak získáte výhody v podobě pevnosti, odolnosti a lehké prodyšnosti, která pomůže snížit výskyt plísní a vzdušné vlhkosti. Nabízejí silnou izolaci proti úniku tepla a jejich předností je i pěkný vzhled.

Luxusně vypadající hliník

Vícekomorová hliníková okna mají výbornou mechanickou pevnost a odolnost proti poškození. Skvěle se tak hodí do luxusnějších sídel a do staveb, kde jsou kladeny zvýšené požadavky na odolnost materiálů. Předností je kromě velmi dobré izolace také elegantní design.

Špaletová okna nejenom na chalupu

Moderní špaletová okna v sobě snoubí krásu z klasických chalup s moderními technologiemi, které pomáhají vytvořit lepší tepelnou izolaci a pohodlnější ovládání. Jde o krásný prvek na chalupu, dřevostavbu či rekonstruovaný starší dům, kdy vzhled budovy neutrpí, ale zároveň si užijete přednosti moderních technologií.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.