Lazury na dřevo dodají ochranu i dokonalý vzhled

Dřevěné kusy nábytku v našich domovech i venku na zahradě jsme si oblíbili pro jejich příjemný vzhled a vůni. Dřevo dodá interiéru útulný vzhled a venku nenásilně splyne s naší zahradou. Správná péče jim zajistí ochranu po dlouhá léta.

Při ochraně vašeho nábytku sáhněte po lazuře

Když chcete zachovat přírodní vzhled dřevěných kusů nábytku, vaší pergoly nebo terasy, pomůže vám lazura na dřevo. Oproti barvám nezmění vzhled dřeva a pouze podtrhne jeho přirozenou krásu. Přitom vašim oblíbeným kouskům dáváte ochranu, kterou potřebují. Glazura na dřevo je správnou volbou.

Lazura na dřevo chrání:

  • před deštěm a povětrnostními vlivy,
  • před UV zářením,
  • před sněhem.

Proč právě lazura na dřevo

Nabízí se použití běžného laku, ale pozor! Ty nebývají prodyšné a velmi často popraskají. Praskání laku je způsobené tím, že se nátěr neumí přizpůsobit rozpínání nebo smrštění dřeva. Lazurovací lak na dřevo je prodyšný, a proto se na jeho stálost můžete spolehnout.


Je výbornou volbou pro všechny kusy nábytku, ať už se nacházejí uvnitř vaší domácnosti nebo na vaší zahradě. Venkovní lazura na dřevo je vhodná pro dřevěný nábytek, tedy nejrůznější stoly, křesla, lavičky a lehátka.

Dále ji můžete použít na zahradní domky i domovy vašich zvířecích miláčků. Jsou nezávadné a nemusíte se obávat jimi natřít ani dětské prolézačky nebo hračky. Lazura na dřevo do interiéru je výbornou volbou, pokud chcete propůjčit nový vzhled starému kusu nábytku. Dřevo oživí, a to bude vypadat znovu jako v den, kdy jste si jej zakoupili.

Lazura v silné nebo v tenké vrstvě

V základním rozlišení se můžeme setkat se dvěma typy lazurovacích laků. Bývají označovány jako tenkovrstvé a silnovrstvé. Tenkovrstvá lazura se zcela vpije do dřeva. Rychle zasychá a velmi snadno se nanáší.

Na povrchu, jak už název napovídá, zanechává jen velmi tenkou ochrannou vrstvu. S tím souvisí její životnost. Takový způsob ošetření je třeba opakovat každé dva až tři roky. Silnovrstvá lazura pronikne dovnitř mnohem méně a na povrchu vytvoří výrazný ochranný film.

Na ochranu se můžete spolehnout po dlouhá léta, zpravidla pět let nebo i déle. Před novým nátěrem je nutné odstranit původní silnovrstvou lazuru.

Lazurování dřeva efektivněji

Dřevo můžete chránit i na bázi oleje. Olejová lazura na dřevo spojuje hned dva výrobky. Ochranná olejová lazura Osmo má unikátní složení, kde v jednom nátěru je penetrace i lazura.

S jejím použitím vám bude stačit jen jeden nátěr. Penetrace dřeva je hloubková, ale olejový nátěr se postará o přirozený vzhled povrchu.

5 důvodů proč olejovou lazuru:

  1. renovace bez obrušování,
  2. ochrana proti plísním, řasám, houbám,
  3. chrání před povětrnostními vlivy a UV zářením,
  4. příjemný, matný vzhled povrchu,
  5. snadná a rychlá aplikace.

Velký výběr lazur na dřevo značky Osmo najdete na stránkách www.oleje-osmo.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.