Plovoucí podlahy jsou dnes nejmodernějším typem podlahových krytin

Dalo by se říct, že plovoucí podlahy vytlačily ty z linolea, ale i tradiční parkety. Jsou snadné na pokládku a položit doma plovoucí podlahu není příliš složitější než položit koberec. Potřebujete sice k ruce pilu, to však českého kutila rozhodně nerozhodí. Už jste si položili tu svoji?

Plovoucí podlahy dostaly svůj název podle toho, že zdánlivě (skutečně jenom zdánlivě), plavou v interiéru. Pokládají se s dostatečným distancem od zdi, čímž se zabraňuje zvlnění a nevhodnému zvedání podlahy. Spáry kolem zdí se snadno zakryjí estetickou lištou, která slouží též k ochraně zdi při mytí podlahy, avšak může ukrývat i kolem zdi vedenou kabeláž.

Plovoucí podlaha se nelepí na povrch. Je tudíž obvykle i demontovatelná. I když o tom, že by to někdo skutečně třeba při stěhování udělal, jste nejspíš neslyšeli a ani hned tak neuslyšíte. Jednoduše ale díky tomu vyměníte třeba závažněji poškozený díl. Vždyť stát se může cokoliv. Jste na dovolené, vypnou proud, a vám zůstane vyhozený jistič. A vyteklá mraznička umí udělat své i na té nejodolnější podlaze. Možnost vyměnit poškozené díly je proto rozhodně vítanou.

Plovoucí podlaha může být ze dřeva i z lamina

I ta dřevěná se skládá z několika vrstev, které dávají podlaze ty správné vlastnosti, a současně se šetří na zbytečném plýtvání povrchově estetickým dřevem. U podlah, zejména těch laminátových, je důležité při výběru koukat nejen na design, ale i na třídu odolnosti. Pro bydlení je ideální třída 32 (označovaná též AC4). Jde o podlahy určené pro obytné prostory s vysokou zátěží a pro komerční prostory se střední zátěží).

Skvělý sortiment dřevěných i laminátových podlah prodává e-shop Superpodlaha.cz

Z plovoucích podlah nabízí laminátové i dřevěné. Ty dřevěné mají pohledovou a nášlapnou vrstvu z tvrdého dubu, opatřenou třemi vrstvami oleje, nebo sedmi vrstvami tvrzeného laku. Spodní části sendviče podlahy jsou z borovice.

Laminátové podlahy nabízí e-shopSuperpodlahy.cz v atraktivních designech světlých i tmavých odstínů. Podlahy věrně imitují dřevo, a to mnohdy i svojí strukturou, která simuluje nedokonalosti pravého dřeva. Typickým příkladem takto zdařilé podlahy je KronoSwiss – 3044 Noblesse Dub Rift. Přitom ve srovnání s dřevěnou podlahou je cena laminátové zhruba čtvrtinová.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.