Myjete pravidelně auto? Tak proč zanedbáváte fasádu?

Automobil musí působit reprezentativním dojmem. Přece nevyrazíte na obchodní schůzku ve špinavém vozidle… Ale pozvat si domů návštěvu i přesto, že fasáda vypadá jako deset let nemytá, vám nedělá nejmenší problém. Nicméně nejste sami, čištění fasády není činnost, kterou by většina lidí považovala za důležitou. Nepřestávejte číst a dozvíte se, proč byste měli přístup přehodnotit a o fasádu se náležitě starat.

Na čistý dům je hezký pohled

Prvním aspektem je estetika. Nebydlelo by se vám v hezkém domě lépe? Umytá fasáda vás jistě uspokojí mnohem více, než když se vám vždy při návratu domů naskytne pohled na špinavý barák hyzdící okolí.

Zachování vlastností fasády

Čištění fasád však není důležité pouze z estetických důvodů. Fasáda plní důležitou funkci – chrání zdivo před okolními vlivy. Což je možné jen tehdy, když není zanesená nečistotami všeho druhu. Optimální frekvence čištění se pohybuje kolem 5 až 8 let, případně podle potřeby. Fasády zateplených domů by se měly čistit ještě o něco častěji.

Zdraví máme jen jedno

K nejčastějším důvodům pro mytí fasády je přítomnost plísní a dalších nežádoucích mikroorganismů. Ale zatímco řasy a lišejníky „pouze“ ničí majetek, spory plísní létají vzduchem a dostávají se od našeho dýchacího systému, kde působí respirační potíže. Dlouhodobý pobyt v takto zamořeném prostředí vážně škodí zdraví.

Nezvládnete to? Obraťte se na odborníky

Dalším důvodem pro čistou fasádu je zachování hodnoty nemovitosti. Dům s čistou fasádou prodáte nejen rychleji, ale i za vyšší cenu. Pokud svému majetku nedokážete vrátit původní lesk svépomocí, obraťte se na profesionální firmu. Velmi efektivní metodou je tzv. pískování, které spočívá v tryskání jemného abraziva. Pomocí směsi písku a vody se lze zbavit běžných nečistot i graffiti. Další informace najdete na www.ars.cz.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.