Montovaný či zděný? Který krb je ten pravý pro vaši zahradní chatku?

Montovaný či zděný? Který krb je ten pravý pro vaši zahradní chatku?


Tak jako zahradní chatky, i dřevěné chaty mohou být rozšířeny o terasy, na kterých se dá strávit čas skutečně velmi příjemně. Můžete si tam v klidu vypít lahodnou kávu nebo si třeba klidně zakouřit cigaretu. Terasa je v mnoha případech vynikajícím prostorem na rodinné oslavy či posezení s přáteli a také místem, kde se příjemně odpočívá po namáhavé práci v zahradě. Proto by byla škoda, kdyby se takové místo nemohlo stejně plnohodnotně využívat v jakémkoliv počasí. Aby neztratilo na hodnotě můžete jej doplnit o krb, který vás zahřeje právě v době, kdy bude sluníčka málo. A i kdyby bylo tepla na rozdávání, nepochybně byste si občas rádi i něco chutné ugrilovali. V obou případech bezpochyby oceníte fakt, že jste se nakonec rozhodli krb na terase umístit. Zahradní chatky takto získají zas o něco širší využití a dřevěné chaty budou působit lukrativnější.

Jaký krb zvolit na terasu?

Zvolit můžete montované nebo zděné krby. Pokud se řadíte mezi méně zručných chataře, budou pro vás vhodnější montované krby, které složí opravdu každý. Zahradní chatky s montovaným krbem na terase budou vypadat stejně dobře a jejich využití je srovnatelné s krbem zděným. To, co je možné považovat za přednosti takových krbů je možnost jejich opětovného rozložení a přemístění na jiné, libovolné místo. Pokud si však chcete ušetřit dvojitou práci a čas, měli byste upřednostnit dostatečně rovné plochy v prostoru vaší terasy. To, co potěší je také fakt, že nejsou cenově náročné.

Zděný krb má pevnější základy

Dřevěné chaty mohou mít také terasu, která bude doplněna druhým typem – zděným krbem. Ten si můžete postavit i sami, ale to už nebude tak jednoduché jako to bylo v případě montovaných krbů. Základ zděného krbu představuje železobetonová deska, která by měla mít mírný sklon a měla by být umístěna orientačně 5 cm v zemi. Zděný krb prověří nejen vaše manuální dovednosti, ale i schopnost dostatečné a odpovědné předpřípravy. Tento typ krbu může být součástí stejně terasy, tak interiéru dřevěné chaty. V obou případech je důležité dbát na to, aby materiál ladil s materiálem zahradní chaty ať už v jejím interiéru nebo v exteriéru. Umístit jej také můžete vedle terasy, do otevřeného prostranství, ale v takovém případě byste měli zvážit jeho zastřešení, aby se nestalo, že budete grilovat a zároveň moknout mezi kapkami deště. Zahradní chatky by měly mít samostatně stojící krb umístěn dostatečně blízko i vzhledem k přípravě jídel a obsluhu, které vyžadují určité prostorové nároky.

Vaše zahradní chatky či dřevěné chaty se i díky vhodně zvolenému krbu stanou oblíbeným místem, kde bude radostí trávit svůj volný čas. Kromě příjemné společnosti, vás bude hřát teplo krbu a vonět vám budou grilované speciality.

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*