Milujete technologie? Udělejte si doma hudebně světelnou show


Víte, kde se skrývá budoucnost osvětlení? Ve skutečnosti není nikde ukrytá, máte ji na dosah ruky. Už dnes si můžete domů pořídit technologie, o nichž se lidem před pár lety jenom snilo. Doma si pak budete připadat skoro jako ve sci-fi filmu. Doma se vám mohou rozsvěcovat žárovky třeba podle vaší nálady nebo dle aktuálního počasí.

Moderní světla jsou především chytrá. Umí simulovat váš pobyt doma, zatímco jste na dovolené, dokážou se zapnout, když otevřete dveře, prostě a jednoduše se stanou vašimi parťáky.

Chytrá domácnost se stává standardem

Osvětlení samozřejmě není jediným prvkem, který toho tolik dokáže. Chytrá domácnost je v posledních letech hodně skloňovaným pojmem a zrovna v oblasti světel jsou tyto technologie poměrně široce cenově dostupné. Philips má řadu žárovek Hue, které se na první pohled neliší od těch obyčejných, ovšem zvládají toho dost. Jestliže si rádi hrajete, zabaví vás i jediná žárovka na dlouhé hodiny. A co teprve když jimi vybavíte celou domácnost. Dají se s nimi tvořit doslova dech beroucí kouzla. Třeba ve spojení s hudbou se jedná o jedinečnou podívanou.

Synchronizujte osvětlení s hudbou

Žárovky Philips Hue si rozumí s aplikací Ambify, kterou stáhnete pro zařízení s iOS či Mac OS X. Na Android existuje zase aplikace s názvem Hue Disco. Pokud přes ni nastavíte přehrávání hudby, žárovky se vám synchronizují s muzikou. Vytvoříte zběsilou disco atmosféru, nebo naopak příjemnou relaxační chvilku.

Inteligentní osvětlení Philips Hue umí spolupracovat dokonce i s některými televizemi. A pokud doma takovou nemáte, stačí si stáhnout aplikaci Huey, která problém vyřeší pro libovolný model televize.

Je úplně jedno, jestli posloucháte metal, rock či vážnou hudbu, zda si koupíte deset žárovek Philips Hue, nebo je osadíte pouze do světel v ložnici. Kousek technologií z budoucnosti můžete mít doma i vy.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.