I pojistku bydlení vyřídíte snadno, rychle a především výhodně!


Žít bez pojištění vlastního bydlení si dnes už riskne jen málokdo. Patříte stále i vy do skupiny méně zodpovědných, kteří žijí v bludu, že právě jim se všechna neštěstí vyhnou? Z čeho pramení vaše jistota, že střechu domu nezničí vichřice, že vás nevyplaví soused nebo že vaše spotřebiče vydrží nečekané přepětí v síti? Je to spíše vaše přání, že? Přestaňte sebe sami balamutit a třeba ještě dnes si z domu zařiďte výhodnou pojistku.

Kterou z 3 variant se vyplatí mít?

Nabídka pojišťoven v oblasti pojištění bydlení se příliš neliší. Všechny nabízí 3 základní druhy pojistek. První je pojištění nemovitosti, které chrání budovu jako takovou a případně i vybavení zahrady, přilehlé stavební součásti a menší stavby, jako jsou studna nebo žumpa.

Druhým typem je pojištění domácnosti, to se vztahuje na vybavení. Chrání i v případě krádeže nebo vandalství. Do třetice si můžete vybrat pojištění majetku. To má nejširší rozsah krytí, vztahuje se totiž na nemovitost i na věci movité. Lidé ho proto volí nejčastěji. Novinkou na trhu je potom pojistka Bezpečný domov PLUS, kterou nedávno představila ERGO pojišťovna. Jedná se o novou generaci pojištění majetku, je možné ho sjednat dokonce i pro rekreační objekty. Chataři mohli dříve využít jen pojištění nemovitosti.

S doplňky je ochrana ještě větší

Budete se cítit ještě bezpečněji, když si zařídíte ještě doplňkové pojistky. Abyste nemuseli mít strach, že cizí osobě svým neopatrným chováním způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku, zařiďte si pojištění odpovědnosti (více o něm zde). Je dobré mít také pojištění prodloužené záruky, se kterým si standardní záruku u spotřebičů prodloužíte o dalších 36 měsíců. Oblíbené je také pojištění nahodilého poškození.

Jak co nejlépe?

Pojistku si sjednejte online, protože tím ušetříte čas i peníze. Některé pojišťovny nabízí při online sjednání smlouvy výhodnější cenu nebo k nabídce přidají zajímavý bonus. Aby vše proběhlo hladce, musíte znát jen velikost obytné plochy.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.