LED žárovky v mnoha podobách ušetří až 85 % energie

LED bulb with lighting - New technology of energy


Už vás nebaví přijímat vysoké účty za elektřinu? Ještě aby ano! Ušetřit na odběru elektřiny lze mnoha způsoby. Rozhodně není zapotřebí ihned měnit elektrický kotel anebo rozvody! Bohatě postačí, když začnete výměnou žárovek! Zdá se vám to málo a nejste přesvědčeni o tom, že by úspora byla tak vysoká? Pak se začtěte do následujících řádků. Přesvědčíme vás. Jedná se o poměrně vysoké hodnoty. Ročně lze ušetřit i několik tisíc korun, a to už určitě stojí za to.

Provoz LEDek je mnohem levnější

Proč je vlastně LED technologie mnohem úspornější? Důvod je vcelku jednoduchý. Drtivá většina elektřiny, která do žárovek tohoto typu proudí, jde skutečně na vznik světla. Jednat se může až o 95 % veškeré energie. U klasických vláknových žárovek je tomu naopak. Při žhavení wolframového vlákna míří energie do vytvoření tepla. Pouhých 5 % putuje na svícení. Ušetřit tak není problém až desetinásobek elektřiny, a to už je opravdu velký rozdíl i v přepočtu na peníze!

Maximální doba životnosti

A jak dlouho LED žárovky vydrží svítit? Obecně se uvádí okolo 50 000 hodin. Navíc se na ně vztahuje standardní dvouletá záruční doba. Rozhodně můžete zapomenout na jakékoli praskání podobně, jako je tomu u vláknových. A kde je seženete? Stačí jednoduše na internetu zadat ve vyhledávači heslo LED žárovky prodej a můžete si vybírat. Naším tipem je eshop ledakce.cz.

Spousta podob LED svítidel

Moderní LED osvětlení lze volit nejen ve spoustě barevných odstínů, ale i tradičních či netradičních podob. Výbornou volbou jsou například velké LED panely. Určitě stojí za zvážení i LED pásky pro levné osvětlení kuchyňské linky, případně podhledů či jiných míst interiéru i exteriéru. Na trhu existují také LED reflektory pro osvětlení velkých průmyslových a víceúčelových hal. Vybrat si lze zkrátka variace také podle dimenzování celkového osvětlení prostoru.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.