Jak vybrat vozík do dílny? Dbejte na bezpečnost a praktické využití

Jak vybrat vozík do dílny? Dbejte na bezpečnost a praktické využití


Jakýkoli dílenský provoz by měl být co možná nejefektivnější. Asi nejdůležitější je mít na pracovišti pořádek. Po ruce rozhodně musejí být i veškeré pracovní nástroje a komponenty, jež jsou často zapotřebí. To se bohužel mnohdy nedaří. Když si totiž pracovník vezme do ruky nějaký klíč, šroubovák anebo jiný nástroj, většinou jej po použití položí na zem nebo jiné místo. Poté nastává chaos. Z toho důvodu vsaďte na moderní dílenský vozík. Jak je vybírat? Na to se soustředíme v následujících řádcích.

Konec hledání nástrojů

Jestliže vybíráte dílenské vozík, soustřeďte se především na řešení jeho úložných prostor. Pokud potřebujete pouze jednoduchého němého pomocníka s jednou jedinou policí, máte ho mít. Mnohem lepší jsou ale variace nabízející uzavřené zásuvky, do nichž se nepráší. Když se zkombinuje obojí, není co řešit. V momentu, kdy nástroj vytáhnete ze zásuvky, pohodlně jej po použití položíte na horní část vozíku. Po ukončení činnosti si opět uděláte v nářadí pořádek.

Dbejte na vlastní bezpečí

Váš vozík do dílny by vám měl hlavně pomoct a nikoli vás zranit! Z toho důvodu si zvolte provedení opatřené několika nezbytnými bezpečnostními prvky. Na mysli máme především otočnou brzdu, jež v momentu potřeby ihned posunující se kolos zastaví. Stejně tak myslete i na jiné bezpečnostní prvky. Samozřejmostí musí být i pojistka proti samovolnému rozjezdu a efektivní zarážky u zásuvek. Ty se ani při naklonění vozíku nemohou samotné otevřít! Oblé hrany a ergonomický tvar madla jsou samozřejmostí.

Jednoduchý posun

Máte v dílně aktuálně vozík, pro jehož posun musíte vyvinout takřka nadlidskou sílu? Pak si kupte nový! Moderní modely se vyznačují vysoce kvalitními kolečky s ložisky a jednoduchým mechanismem posuvu. Chcete se podívat na některé nejnovější variace dílenského vozíku? Na nabytek-polak.cz je jich spousta za rozumné ceny.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*