Magnet fishing – dobrodružná zábava pro celou rodinu

Magnet fishing – dobrodružná zábava pro celou rodinu


Máte rádi záhady? Jste duší objevitel? Baví vás hledat poklady a objevovat jejich osudy nebo si příběhy ztracených věcí vymýšlet? Pak právě pro vás se může stát magnet fishing skvělým koníčkem. Hledání pokladů je možné provádět různými způsoby. Velice oblíbené jsou například i detektory kovu. Magnet fishing však v poslední době získává na popularitě. Proč? Co dokáže najít a kde umí hledat nejlépe?

Nelovíte ryby, ale poklady

Jak už lehce vyplývá z názvu, jedná se o lovení pokladů pomocí silného magnetu nejčastěji z vody čili ze dna řek, jezer, rybníků a studen. Magnet fishing lze provádět i na pobřežích a plážích. Úspěšné hledání kovových artefaktů podpoří samozřejmě síla a velikost magnetu. Neodymové magnety se vyznačují velkou silou i při malých rozměrech. Pro hledání mincí a drobných předmětů nebo jako doplněk detektoru kovu postačí magnet o průměru 40 cm a magnetické síle 40 kg. Pokud ale toužíte objevit něco skutečně velkého, pak vyzkoušejte magnet pro lovce pokladů F300. Průměru magnetu je 75 cm a jeho síla 310 kg! Troufám si říct, že s tím vytáhnete i vrak lodi. Jeho síla a účinnost je navýšená díky oboustrannosti magnetu.

Jak na magnet fishing?

Zásadní je ovšem i správný postup a být připraven na neočekávané. Díky síle magnetu může někdy nastat trochu komická situace na břehu rybníku. Magnet se zaklíní nebo se chytne kovového předmětu, který je natolik pohlcen nánosem bahna, že budete potřebovat hodně síly, abyste nalezený poklad, anebo aspoň magnet, vytáhli. Postup při magnet fishingu je velice jednoduchý. Vyberte magnet opatřen očky z vrchu i z boku (zajistíte si lepší manipulaci), za které pevným uzlem připevníte lana. Lano i uzel musí být odolné, aby se nepřetrhli a neuvolnili. Pak už stačí postupovat podobně jako při lovení ryby. Magnet nahodíte a snažíte se ho vodit po dně. Je důležité mít na břehu dost místa, ve chvíli, kdy se magnet zaklíní či silně přichytí ke kovovému předmětu, budete ho muset rozkývat a vyškubnout ze strany.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*