Bez plynových kotlů to dnes nejde


Plynové kotle jsou jedním z nejlepších výdobytků moderní techniky. Buďme upřímní, kdo z nás by se chtěl vrátit do starých časů a topit tuhými palivy, když dnes existují tak skvělé možnosti? Plynové kotle představují efektivní a pohodlný způsob vytápění všechny typů nemovitostí. Nezáleží na tom, zda vlastníte byt, dům, kancelář nebo průmyslový objekt, plynový kotel využijete kdekoliv. Největšími přednostmi kotlů na plyn jsou minimální nároky na údržbu, pohodlná obsluha, velmi rychlé vyhřátí domu či kanceláře a nulové množství produkovaných zplodin.

Kondenzační kotle

Nevíte, co jsou kondenzační kotle? Tak to spolu urychleně napravíme. Jejich název je odvozen od principu, jakým pracují, tedy od kondenzace. Kondenzační kotle dokážou oproti klasickým plynovým využívat vytvořené kondenzační teplo, a chlubí se proto účinností až 108 %. Zajímavé, že? Není to tak složité, je to prostá fyzika. Při spalování vznikají vodní páry, ty pak spolu s oxidem uhličitým vytvářejí spaliny odváděné do vnějšího ovzduší. Mezi největší výhody kondenzačních kotlů patří nižší spotřeba energie a téměř nulová produkce zdraví škodlivých látek převážně v podobě CO2. Nový kondenzační kotel vám dokáže ušetřit až 20 % dosavadních nákladů na vytápění. Klasické konvenční kotle naopak spotřebovávají větší množství plynu a jejich ekologický dopad na životní prostřední není tak zanedbatelný.

Vybírejte důkladně

Koupě plynového kotle není nic snadného. Celou situaci ovlivňuje mnoho faktorů, které je třeba pečlivě zvážit. Pokud vám můžeme poradit, v první řadě řešte výkon. Jeho výpočet však raději svěřte do rukou odborníků, aby vám po koupi nevhodného modelu nezbyly pouze oči pro pláč a zima v domě. Co se musí do výkonu započítat? Velikost podlahové plochy, provedení a stáří oken, zateplení a izolace. Vzhledem k vysokým pořizovacím nákladům neopomeňte ani celkový vzhled. Někdo dává přednost nástěnným modelům, jinému se líbí či hodí stacionární kotle. Chcete kotlem ohřívat vodu? I v takovém případě raději dejte na radu specialisty, který se postará o vše potřebné. Je-li to ve vašich možnostech, vždy vybírejte co nejúčinnější model, jaký si můžete dovolit. Jen tak ve výsledku ušetříte.

Kotle Junkers

Na koupi kondenzačního kotle se nevyplatí škudlit. Více než na cenu hleďte na kvalitu a hlavně uživatelské recenze, které vám hodně napoví, zda je vaše volba správná. Není nic horšího než v budoucnu řešit časté poruchy nebo výměnu nekvalitních součástek. Chcete-li si dopřát opravdové porsche mezi kotli, vybírejte ty od značky Junkers. Kotle Junkers jsou efektivními a kvalitními přístroji s tradicí. Přední příčku na trhu mají již několik let. Junkers kotle jsou maximálně úsporné a nikdy vás nenechají ve štychu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.