Krycí plachty s oky použijete na zakrytí sena, ale i dřeva


Potřebujete něčím zakrýt dřevo, ale nenapadá vás, co by ho mohlo ochránit před deštěm a sněhem? Případně hledáte ideální plachtu na bazén, pískoviště či stavební materiál? Současný trh je naštěstí rozmanitý a nabízí spoustu možností, přičemž jednou z nich jsou krycí plachty vyznačující se širokým uplatněním. V následujících řádcích vám prozradíme, k čemu taková zakrývací plachta slouží, na co si dát pozor při jejím výběru a na koho se obrátit.

Zakrývací plachty, jak už samotný název napovídá, zakryjí v podstatě všechno, na co si vzpomenete, protože v nabídce jsou různé rozměry. Dokonce si na své přijdou i zákazníci, již prahnou po atypických rozměrech.

Krycí plachty a jejich gramáž

Prvně byste se měli zajímat o gramáž, protože krycí plachty s oky jsou k dostání v mnoha gramážích. Pokud sáhnete po variantě s gramáží okolo 50 až 80 gramů na metr čtvereční, poslouží vám spíše k zakrytí nábytku, abyste ho ochránili před ušpiněním při malování. Do exteriéru se hodí spíše gramáž okolo 200 gramů na metr čtvereční, která je odolná vůči nepřízni počasí, tedy přímému slunci i mrazu. Zakrývací plachty vás v neposlední řadě potěší svou nepromokavostí, a tím pádem dřevo či další materiál ochráníte před deštěm.

Proč kovová oka po obvodu?

Samozřejmě sehnat můžete jak klasické krycí plachty bez ok, tak i s oky. Právě druhá zmíněná možnost je přijatelnější, neboť pomocí kovových ok umístěných po obvodu je upevnění rychlejší a snadnější. Nemusíte se ani obávat toho, že by se plachta zrovna v místech, kde jsou kovová oka, roztrhla, neboť výrobce tuto oblast vždy zpevňuje.

Jestliže hledáte výrobce zakrývacích plachet, plachet na vagóny a autoplachet, doporučujeme podívat se na webovou stránku https://www.peplachty.cz/, kde najdete všechny uvedené produkty.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.