Aby zmetky ve vaší výrobě neměly šanci


Maximálně efektivní výroba. K tomu nulové množství zmetků a skvělé hospodaření s materiálem. Hovoříme vám přímo z duše? Budete-li při výrobě používat kontrolní kalibry a měrky, stanou se vaše sny skutečností. Jaké existují možnosti? 
Kalibr je v podstatě velmi chytrý nástroj, který umožňuje zkontrolovat vnitřní i vnější rozměry a tvary vámi vyráběného produktu. V mnoha výrobách se jedná o zcela nepostradatelnou součást výroby, která dokáže značně ušetřit výrobní náklady. Při výrobě můžete používat hned několik druhů kalibrů, ať již se jedná o závitové, válečkové nebo třmenové. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Válečkové kalibry

Při sériové výrobě dílů se často používají tzv. válečkové kalibry, ať již oboustranné, či z kalené oceli. Na jakém principu fungují? Na rukojeti válečkový kalibr disponuje jak dobrou, tak i zmetkovou stranou. Pomocí tzv. měřících trnů uvnitř kalibru si tak máte možnost ověřit, zda daná velikost výrobku je správná či nikoliv. Projde-li otvorem tzv. správná strana, máte v ruce kvalitní výrobek. Pokud ne, jedná se o zmetek.

Třmenové kalibry

Je-li ve vašem zájmu opravdu přesné měření, zaměřte svou pozornost na oboustranné třmenové kalibry, jejichž hlavní výhodou je, že jedním nástrojem máte možnost zkontrolovat dobrou i zmetkovou stranu. Třmenový kalibr tak nedává šanci byť sebemenší odchylce.

Závitové kalibry a digitální měřidla

Další kategorií jsou závitové kalibry, jež jsou zase specialisty na odchylky v závitech. I tu minimální odchylku přitom odhalí velmi jednoduché modely. Praktická jsou i speciální digitální měřidla, jejichž hlavní předností je, že výsledky vám po měření odešlou do vašeho počítače.

Nakupujte na kalibry.cz

Jedním z předních dodavatelů kalibrů všech druhů (včetně kalibračního protokolu) je společnost Michovský tools, jež má na skladě velké množství kalibrů připravených ihned k odeslání. S výběrem konkrétních modelů válečkových kalibrů vám navíc pomohou přehledně zpracované tabulky rozměrů průměru i lícování. V případě jakýchkoliv nejasností se nezdráhejte obrátit na odborný personál.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.