Jaké pistole nabízí Česká zbrojovka?

Česká zbrojovka na světovém trhu s palnými zbraněmi působí od roku 1936 a do povědomí se dostala především se svými špičkovými kulomety do letadel. Postupně však své portfolio rozšířila, a to konkrétně o pistole, kulovnice a brokovnice. Velice významný byl pro Českou zbrojovku rok 1957, neboť tehdy se pustila i do výroby pistolí pro obranné, služební a sportovní účely. V následujících řádcích vám představíme nejznámější modely, které se prodávají dodnes.

Pokud byste hledali, jaké vyrábí Česká zbrojovka pistole, určitě by se vám jako první nabídla pistole CZ 75. Jedná se totiž o vskutku přelomovou, ba dokonce legendární zbraň, která se vyznačuje svou ergonomií a perfektním spoušťovým mechanismem.

Pistole CZ 75

Samonabíjecí pistole CZ 75 byla původně konstruována pro ráži 9 mm Luger. O návrh se postaral konstruktér František Koucký, který se inspiroval ve střelné zbrani Browning Hi-Power HP35. Pistole získala tak na oblíbenosti, že se dokonce stala terčem kopírování. Protože si však Česká zbrojovka patentovala uvedený model tajně, takže patent byl platný jenom na území naší republiky, mohl ho v zahraničí kopírovat, kdo jen chtěl.

Pistole se používá dodnes, přičemž existují různé varianty. Originální model je označen jako CZ 75, ovšem najdou se i další alternativy, například druhá generace CZ 75B, kompaktní provedení CZ 75 P-07 Duty, konstrukčně upravená variace pro sportovní střelbu CZ 75 Tractical Sports a podobně.

Kde si koupit zbraně České zbrojovky?

V první řadě je nutno podotknout, že potřebujete platný zbrojní průkaz, abyste si mohli palnou zbraň zakoupit. Partnerem České zbrojovky je internetový obchod KentaurZbrane.cz, v jehož nabídce najdete veškeré modely pistole CZ. Stačí se tedy podívat do širokého sortimentu a objednat si vaši vysněnou zbraň.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.