Jak vybrat vibrační desku? Pozor na výkon a rychlost!

Vibrační deska je neocenitelným pomocníkem při stavbě domů a silnic. Jak ale vybrat tu správnou? V tomto článku vám s tímto problémem poradíme.

Pro kvalitní podloží domu a zhutnění zeminy při stavbě silnic je potřeba výkonných strojů. Aby vám ale posloužili přesně k tomu, k čemu je potřebujete, musíte vybrat ten správný. V tomto článku si tedy ukážeme, jak vybrat dobrou vibrační desku.

Typy vibračních desek

V zásadě existují tři typy vibračních desek. Jednosměrné vibrační desky jsou lehké přístroje s hmotností do 120 kg. Mají ale jednu zásadní „nevýhodu“ – umí totiž jezdit pouze vpřed. Nízká hmotnost vibračních desek ale naštěstí umožňuje jejich snadné otáčení. Obecně se s nimi dobře manipuluje a pracuje. Navíc jsou dostatečně výkonné na to, aby dokázaly zhutnit zeminu až do hloubky 15-20 cm.

Obousměrné vibrační desky zase umí jezdit do obou stran. Tato vlastnost je ale vyvážena velkou hmotností. Váha obousměrných vibračních desek zpravidla začíná na 160 kilogramech a není žádnou výjimkou, když uvidíte tunový stroj. Manipulace s nimi je tedy poměrně náročná. Jako protiváhu ale nabízí hutnění až do hloubky 40 cm. Často se setkáte ještě s asfaltovými vibračními deskami. Ty se příliš neliší od těch jednosměrných. Jediný rozdíl je v zahnutém spodním okraji desky. Díky tomu stroj nezanechává stopy a může se tak používat především při stavbě silnic nebo cest.

Na co si dát pozor?

Při výběru vibrační desky dávejte pozor především na rychlost práce. Jedná se o důležitou položku, která určuje, jakou rychlostí se budou desky posouvat vpřed. O výkonu stroje vám hodně prozradí i motor. Vybírejte pouze tak výkonný, který opravdu využijete. U opravdu silných motorů byste si totiž zbytečně připlatili.

Pokud se vám nechce zdlouhavě vybírat, vibrační deska půjčovna Praha vám je k dispozici. Po celém Česku najdete celou řadu půjčoven, jednou z nejlepších je ale Isermat. Je to místo, kde se každému stroji vede dobře. Vibrační deska půjčovna udržuje, stejně tak jako celý vozový park. Můžete mít tedy jistotu, že si odvážíte jen dobře prověřené a funkční zboží.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.