Cimbálka Praha zahraje moravské i slovenské lidové písně

Co mají společného jižní Morava a Slovensko? Kulturu. Kroje, lidové tance, spoustu lidových písní, cimbálovou muziku. Pražáci a obyvatelé Čech ovšem nemusí smutnit. Dobrou lidovou hudbu si mohou užít i v hlavním městě. Právě v této oblasti totiž působí jedna známá cimbálová skupina hrající na různých akcích v Praze a okolí.

Cimbálovka Vltava pod vedením zkušeného Petra Goryczky spojuje moravské a slovenské muzikanty a zpěváky, kteří jsou do folklórní hudby skutečně nadšení. Všichni žijí v Praze, kam přinesli kousek své domoviny, tamější kulturu a hlavně muziku.

Vynikající hudba na svatby i firemní večírky

Cimbálka Praha – https://www.cimbalovkavltava.cz/ hraje obvykle v sestavě čtyř či pěti muzikantů na housle, vi olu, cimbál a kontrabas. Tradičně chodí na svatby, rodinné oslavy, firemní večírky či prezentace, košty vín a pálenek i jiné akce. Nezalekne se žádného prostoru, hrává v penzionech, restauracích, chatách, lázních, hotelech, ale i kancelářích, stanech a rodinných domech. Zvukovou techniku nepotřebuje, pouze pro větší prostory (více než 150 m2) se zvukař a technika domlouvají individuálně s objednavatelem.

Cimbálová muzika dodá vaší akci atmosféru

Anička dušička, To ta Helpa, Vínečko bílé, Když jsem šel z Hradišťa a mnohé další lidové skladby si hosté na akci jistě rádi zazpívají spolu s cimbálovou skupinou. Cimbálka hraje oblíbené lidové písně z Moravy, Čech i Slovenska, kromě folkloru zvládá i folk a také pár jiných žánrů – budete se divit, jak skvěle zní některé známé písně v podání cimbálové skupiny. Podle typu akce a vašeho přání mohou muzikanti přijít v krojích, případně společenském oblečení.

A jak to vlastně celé vypadá? Pokud máte zájem o ukázku, určitě se podívejte na videa přímo na webu cimbálové skupiny Vltava https://www.cimbalovkavltava.cz/. Tam najdete i ceník služeb a kontaktní informace.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.