Hýčkejte si svou páteř a investujte do kvalitní kancelářské židle!

Žádná kancelář se bez jednoho neobejde. Bez kvalitní kancelářské židle. Na základě jakých parametrů vybrat tu pravou? Poradíme vám!

Trápí vás bolesti zad? Možná sedíte na nevhodné kancelářské židli. Ta však často způsobuje i bolesti hlavy. Stejně jako hemoroidy a další zdravotní problémy. Problémem ovšem bývá i dlouhodobé sezení. Obecně se dá říci, že čím déle na špatné židli sedíte, tím na více problémů si zaděláváte. Co z toho vyplývá? V podstatě jediné. Investice do kvalitní kancelářské židle není zbytečným luxusem, ale naprostou nezbytností.

Jakou židli zvolit?

Ideálně židli ergonomickou, s nastavitelnou výškou i hloubkou sedáku, sklonu sedáku a výškou opěradla. S opěrkou beder, hlavy a područkami. Svou pozornost však zaměřte i na mechaniku své kancelářské židle, která může být buď synchronní, asynchronní či multisynchronní. Rozdíly mezi těmito mechanikami spočívají v pohybech opěradla a sedáku.

Zaměřeno na mechaniku

Chcete-li, aby se opěradlo a sedák pohybovaly současně, zvolte židli se synchronní mechanikou. Pokud byste rádi, aby tyto pohyby byly vykonávány nezávisle na sobě, bude v hledáčku vašeho zájmu židle s mechanikou asynchronní. Pojem multisynchronní mechanika pak obnáší židle, u nichž se opěradlo a sedák pohybují v poměru 1:2. Na trhu se ovšem setkáte i s modely s fixním sedákem a pohyblivou opěrkou.

Nepodceňujte materiál

Při výběru kancelářské židle se zaměřte i na její materiál. Kancelářskou židli můžete mít koženou, síťovanou i čalouněnou. Nejvzdušnější jsou kancelářské židle síťované, snadno se udržují židle kožené, cenově dostupné zase bývají židle čalouněné.

Židle za 1500 i 16 000 korun

Jak jsou na tom ceny kancelářských židlí? Například na e-shopu primazidle.cz, na kterém spolu s kancelářskými židlemi najdete i židle dětské, jídelní, konferenční a barové, najdete kancelářské židle v cenovém rozmezí od 1500 do zhruba 16 000 korun. Velmi kvalitní židli ale pořídíte do deseti tisíc korun. Doporučit však lez zlatý střed v podobě kancelářské židle ADK Kalle Net (z již zmíněného e-shopu primazidle.cz) za necelých deset tisíc korun s moderním dynamickým designem, prodyšnou síťovinou a širokou možností nastavení.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.