Hledáte investiční příležitost? Nakupujte zlaté mince, za několik let se vám to mnohonásobně vrátí

Bankovní společnosti nabízí svým klientům různé možnosti úschovy finančních prostředků. Můžete si své peníze uložit na spořicích účtech, nebo třeba investovat do podílových fondů. Obojí má však své nevýhody. Jediné spoření, které vám v současné době alespoň trochu zhodnotí finance, je to stavební. Podílové fondy vám zase sice poskytnou zhodnocení, ale můžete na nich i prodělat, pokud prostředky špatně alokujete. Nejosvědčenějším investičním artiklem tak stále zůstává zlato.

Hlavní benefity investičního zlata

Investiční zlato není jen produkt, který slouží k uschování peněz na horší časy, ale především vaše prostředky dokáže v budoucnu zhodnotit, aniž byste podstoupili jakékoliv riziko. Zlaté mince a slitky totiž nepodléhají inflaci, to znamená, že si udrží v čase stále stejnou hodnotu. To se vám v případě oběživa nebo peněz uložených na spořicích účtech nestane. Mimo to je tento artikl osvobozen od DPH, což z něj činí ještě atraktivnější komoditu. Investiční zlaté mince nabízí například česká mincovna, kde je můžete zakoupit v různých velikostech a sadách za velice příjemné ceny. Investování do cenných kovů tak nebylo nikdy dostupnější.

Co nejvíce ovlivňuje cenu

V České republice a na Slovensku se nenachází ani jediný producent zlatých cihel, zato zde ale najdete výrobce pamětních mincí, mezi které patří třeba mincovna Kremnica. Proto není divu, že se na našem území prodávají mince ve větším objemu než zlaté slitky. Jedním z hlavních faktorů, který ovlivňuje poptávku po této investiční komoditě, je cena zlata. Ta se odvíjí od toho, jaké události zrovna panují ve světě. Podíváte-li se na rok 2020, kdy svět zachvátila světová pandemie, zjistíte, že investiční mince i slitky šly na dračku a někteří prodejci dokonce hlásili prázdné sklady.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*