Dodavatelé elektřiny se nemusejí chovat jako otrokáři


Nejen vysoké ceny elektřiny a plynu trápí české zákazníky. Stěžují si i na to, jak se k nim jejich dodavatelé chovají. Je pravdou, že se v tomto směru situace v posledních letech výrazně lepší, ale stále se některé firmy chovají skoro jako novodobí otrokáři. Se svými zákazníky si doslova dělají, co chtějí. Nestaňte se jejich otrokem i vy.

Jak se změnil trh s dodavateli energií

Před několika lety došlo k liberalizaci trhu. V tom okamžiku se kromě zavedených velkých společností objevila i celá řada menších, často regionálních firem, jež lidem často nabízejí nejen nižší ceny elektřiny a plynu, ale mnohdy také solidnější služby a přístup.

Nehleďte pouze na cenu, hlídejte si i detaily nabídek

Cena sice hraje důležitou roli, jako zákazníci byste si ale měli dát pozor na to, abyste kvůli ušetření pár korun měsíčně neztratili možnost různých výhod a bonusů. Menší dodavatel plynu je totiž často ochotný poskytnout tyto výhody, o kterých si u zavedených společností můžete pouze nechat zdát.

Dalším důvodem, proč je někdy lepší zvolit spíše menšího dodavatele, je fakt, že nabízí osobnější, lidštější přístup. Nebere vás pouze jako kolonku, v níž jsou uvedená čísla o spotřebě a platbách, ale zajímá se o vás a dokáže v rámci možností individuálně řešit vaše případné reklamace a námitky. Taktéž rychleji reaguje na nedostatky ohledně dodávek, situaci se snaží vyřešit co nejdříve.

Je samozřejmě otázkou, zda dát přednost nízké ceně, nebo se ohlížet na všechny výše uvedené argumenty. Ideální je, pokud se najde dodavatel elektřiny a plynu, jenž bude kombinovat obojí.

Změna dodavatele může být řešením, ale jen na základě srovnání

Prvním skutkem, kterým toho můžete docílit, je provést si důkladné srovnání nabídek všech společností a porovnat si, jaké služby vám jsou schopny a ochotny poskytnout. Teprve poté je možné začít vážně uvažovat, zda se vám nevyplatí změna dodavatele, případně alespoň tarifu u stávající společnosti.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.