Chcete ušetřit na tisku? Kupujte levnější, ale dostatečně kvalitní náplně

Náklady na tisk mohou být překvapivě vysoké, ale zároveň se jedná o položku v rozpočtu, kterou je možné poměrně jednoduchým způsobem efektivně a znatelně snížit. Nejvyšším nákladem se tak stane nákup tiskárny. Pokud se chcete připravit na snadné budoucí zásobování novými tonery, zjistěte si, k jakým značkám jsou nejlépe dostupné takzvané kompatibilní náplně, protože to vám v budoucnu ušetří mnoho financí. Samotný výběr inkoustových náplní je obsáhlejším tématem a zaměříme se na něj v tomto článku.

Kompatibilní náplně do tiskárny

Inkoustové kazety jsou k dostání v originální verzi přímo od výrobce dané tiskárny. Jejich výhodami jsou vysoká kvalita a přesně odpovídající parametry pro vybraný model přístroje. Nevýhodou však je znatelně vyšší cena. Tento fakt platí hlavně v případě, že tiskárnu pořídíte relativně levně, protože výrobce se tím pádem bude snažit vydělat ještě více na prodeji náplní. Naštěstí existují alternativy v podobě kompatibilních náplní. Ty splňují víceméně všechny požadavky na kvalitu a jejich rozdílem je výrazně nižší cena. Pro představu se podívejte na tonery do tiskáren, které najdete zde.

Kde tonery nakoupit?

Pro doplnění toneru můžete zajít do kamenných obchodů. V takovém případě je však nevýhoda menšího výběru a hůře porovnáte jednotlivé nabídky od různých obchodů. Jednodušší variantou je tedy nákup přes internet, kdy tonery do tiskárny koupíte třeba v tomto e-shopu. Díky vyhledávání si snadno zvolíte typ odpovídající vaší tiskárně a zboží vám dorazí až domů. Snadno i porovnáte jednotlivé ceny na internetu a vyberete si tu nejvýhodnější variantu.

Vybírejte podle své tiskárny

Primárně záleží na tom, jaký máte typ tiskárny a jaké tonery jsou pro ni vhodné. Ve specifikacích náplní zjistíte, pro jaké výrobní řady jsou určené. Záleží na značce i specifickém označení, kdy nestačí, že se jedná o podobná čísla a písmena, ale shoda musí být dokonalá. Dobré je i jednou za čas opravdu koupit originální toner, aby nedocházelo k poškozování trysek a mohla proběhnout automatická údržba. Na této stránce si vyberete z originálních i kompatibilních tonerů podle vašich představ.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.