Chcete ušetřit na tisku? Kupujte levnější, ale dostatečně kvalitní náplně

Chcete ušetřit na tisku? Kupujte levnější, ale dostatečně kvalitní náplně

Náklady na tisk mohou být překvapivě vysoké, ale zároveň se jedná o položku v rozpočtu, kterou je možné poměrně jednoduchým způsobem efektivně a znatelně snížit. Nejvyšším nákladem se tak stane nákup tiskárny. Pokud se chcete připravit na snadné budoucí zásobování novými tonery, zjistěte si, k jakým značkám jsou nejlépe dostupné takzvané kompatibilní náplně, protože to vám v budoucnu ušetří mnoho financí. Samotný výběr inkoustových náplní je obsáhlejším tématem a zaměříme se na něj v tomto článku.

Kompatibilní náplně do tiskárny

Inkoustové kazety jsou k dostání v originální verzi přímo od výrobce dané tiskárny. Jejich výhodami jsou vysoká kvalita a přesně odpovídající parametry pro vybraný model přístroje. Nevýhodou však je znatelně vyšší cena. Tento fakt platí hlavně v případě, že tiskárnu pořídíte relativně levně, protože výrobce se tím pádem bude snažit vydělat ještě více na prodeji náplní. Naštěstí existují alternativy v podobě kompatibilních náplní. Ty splňují víceméně všechny požadavky na kvalitu a jejich rozdílem je výrazně nižší cena. Pro představu se podívejte na tonery do tiskáren, které najdete zde.

Kde tonery nakoupit?

Pro doplnění toneru můžete zajít do kamenných obchodů. V takovém případě je však nevýhoda menšího výběru a hůře porovnáte jednotlivé nabídky od různých obchodů. Jednodušší variantou je tedy nákup přes internet, kdy tonery do tiskárny koupíte třeba v tomto e-shopu. Díky vyhledávání si snadno zvolíte typ odpovídající vaší tiskárně a zboží vám dorazí až domů. Snadno i porovnáte jednotlivé ceny na internetu a vyberete si tu nejvýhodnější variantu.

Vybírejte podle své tiskárny

Primárně záleží na tom, jaký máte typ tiskárny a jaké tonery jsou pro ni vhodné. Ve specifikacích náplní zjistíte, pro jaké výrobní řady jsou určené. Záleží na značce i specifickém označení, kdy nestačí, že se jedná o podobná čísla a písmena, ale shoda musí být dokonalá. Dobré je i jednou za čas opravdu koupit originální toner, aby nedocházelo k poškozování trysek a mohla proběhnout automatická údržba. Na této stránce si vyberete z originálních i kompatibilních tonerů podle vašich představ.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*