5 mýtů o fungování klimatizace, na které rychle zapomeňte a raději si ji pořiďte

Pravděpodobně máme před sebou další rekordně teplé léto – a bude hůř. Je i u vás v létě v bytě či v domě nesnesitelně teplo? Zapomeňte na mýty o klimatizaci a raději si ji včas pořiďte i k vám domů.

Já jsem se musela z paneláku kvůli nesnesitelnému horku odstěhovat. Jihovýchodní orientace domu, velká okna – to vše v létě způsobovalo, že v něm teploty nezvládnutelně rostly. Dnes žiji ve starém kamenném domě s orientací na jih a jsem spokojena. Horko v něm není. I když klimatizaci jsem se také nevyhnula. Adaptované podkroví nabídlo ten správný komfort pro dětský pokoj, ložnici a kreativní pracovnu až ve chvíli, kdy jsme do něj namontovali výkonnou klimatizaci Samsung. Mohu ji doporučit všem, kteří ještě váhají, nebo stále věří mýtům, jež klimatizaci obklopují. Které to jsou?

TIP: Jaká klimatizace do domu je ideální?

Zkuste klimatizace Samsung. Jsou prošpikovány moderními technologiemi, které však nejsou jenom pro parádu. Nabízí totiž celou škálu unikátních funkcí, které z klimatizace dělají vítaného společníka.

Mýtus č. 1: Klimatizace není zdravá

Řada lidí si z vyklimatizovaného hotelu někde v subtropech přinesla domů rýmičku. A hned vznikly pomluvy. Prý z klimatizace nastydneme. No ano, to rozhodně, pokud si ji spleteme s mrazničkou. S klimatizací se je nutné naučit správně pracovat. Nesnažit se místnost přechlazovat a nevystavovat se přímo proudícímu studenému vzduchu. Chytré moderní klimatizace tohle vše navíc už umí řešit za nás.

Pravdou není ani to, že by se klimatizací šířily viry. Právě naopak. Pokud si doma instalujete moderní klimatizaci s filtry a speciálními funkcemi, umí šíření virů účinně zamezit. Což však, pokud si pořizujete klimatizaci do rodinného domu, zas tak moc řešit nebudete.

Klimatizace rovněž nezpůsobuje únavu. I to je totiž jeden z dalších mýtů. Právě naopak. Díky příjemné teplotě v místnosti je dokonalým životabudičem.

Mýtus č. 2: Klimatizace je drahá na provoz kvůli vysoké spotřebě elektrické energie

Mnoho moderních spotřebičů se potýká s tím, že dostaly přívlastek „drahé“. Nejde o jejich pořizovací cenu, ale o provozní náklady. Moje rada? Nešetřete na začátku a ušetříte potom. Kupte si vždy spotřebič v třídě A++ a lepší.

Mýtus č. 3: Kvůli klimatizaci budeme mít doma hluk

Kvalitní moderní klimatizace je velice tichým domácím spotřebičem. Téměř není slyšet a maximální hluková zátěž nepřekračuje 20 dB.

Mýtus č. 4: Je to pouze jednoúčelové zařízení na dva měsíce v roku

Nepleťte si léto s letními prázdninami. Klimatizaci si užijete obvykle od dubna až do konce října. A to pořád pouze k chlazení. Pokud si vyberete klimatizaci, která umí rovněž topit, dokážete ji využívat celoročně.

Mýtus č. 5: Klimatizaci je složité namontovat a obsluhovat

Montáž klimatizace rozhodně ponechte odborné firmě. Často vám ji zajistí přímo ta, kde jste si ji zakoupili. Nemusíte se bát žádných velkých stavebních zásahu. Obvykle ji lze uvést do provozu i bez nich. Pokud jde o samotnou obsluhu klimatizace, rozhodně to není o nic složitější než zkrotit ovladač k televizi se stovkami programů.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.