Přepravte své zásilky FOFRem

Možností dopravy zásilek je na českém trhu spousta. V prvé řadě Česká pošta, kterou však poškozuje jeden skandál za druhým. Dopisy vyvezené na smetiště, extrémně dlouhé dodací lhůty. To jsou důvody, proč i spousta soukromých osob využívá raději služby alternativních dopravců.

Jednou z variant je společnost FOFR. Realizuje pravidelnou i jednorázovou přepravu pro firmy a jednotlivce. Objednávka přepravy je jednoduchá, a to i pro člověka, který s ní doposud nemá žádné zkušenosti.

Pro zásilku si sami přijedou

Nemusíte nikam chodit, stačí se elektronicky či telefonním hovorem domluvit, v kolik se má kurýr stavit. Čas vám přizpůsobí, fungují až do 17 hodin. Pracovník, který přijede, si zkontroluje, zda je balík dobře zabalený. K tomu najdete na webu www.fofrcz.cz návod. Kdyby se vám balit nechtělo, FOFR zásilku zabalí za vás. Stejně to funguje s přepravními etiketami, jimiž se označují balíky. Buď si ji vytisknete sami, nebo ji za vás vytiskne pracovník, který přijede.

Dvojité doručení máte zdarma

Od vás zásilka putuje do regionálního skladu, večer se přemístí na centrální překladiště v Dolní Rovni a odsud už je přesunuta do cílového regionálního skladu. Pak je doručována koncovému příjemci. Pokud není doma, opakuje se doručení zásilek ještě jednou bez jakéhokoliv doplatku. Možností doručení je hned několik. Můžete si nechat poslat balík expresní přepravou do 24 hodin až po 72 hodin.

O bezpečí přepravovaného zboží se nemusíte bát. Nový paragraf 9 a) zákona o silniční dopravě stanovuje limit odpovědnosti dopravce za škodu ve výši 8,33 SDR za brutto hmotnosti zásilky. Dle aktuálního kurzu SDR odpovídá dopravce maximálně do hodnoty deseti eur, respektive 260 Kč za kilogram hrubé hmotnosti zásilky. Zásilky s hodnotou vyšší, jak zákonem stanovený limit, je možné připojistit na skutečnou hodnotu zásilky. Připojištění je povinností odesílatele zásilky.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.