3 kroky k maximální úspoře energie v domácnosti

3 kroky k maximální úspoře energie v domácnosti


Už jste znechuceni aktuální výší výdajů spjatých s provozem vaší domácnosti? Pokud jsou nadměrně vysoké, nelze se tomu divit. V takovéto situaci se také rozhodně nevyplatí na něco čekat. Měli byste začít jednat, a to co nejrychleji. Vždyť na úspory lze dosáhnout hned několika velmi jednoduchými metodami. Že nevíte, jakými? Pak jste na správné adrese. V následujících řádcích vám totiž dáme celkem 3 užitečné a finančně nenáročné tipy.

Zkontrolujte si zdroj vytápění

Ať už vytápíte objekt čímkoli, rozhodně se podívejte na efektivitu tohoto procesu. Většina domácnosti disponuje plynovým kotlem s minimální účinností. Jestliže je i ten váš starší 5 let, pak můžete počítat s tím, že jeho účinnost bude spadat někam k 60 %. Moderní kondenzační kotle ji přitom mají klidně i okolo 120 %. To už je v celkovém měřítku velký rozdíl a na platbách za plyn to jednoznačně poznáte!

Svítíte stále wolframovými žárovkami?

Dosáhnout maximální úspory energií je možná i tak, že pouze vyměníte stávající světelné zdroje. Wolframové žárovky doslova ždímají vaši peněženku. Vždyť jednat taková žárovka spotřebuje 60 W, zatímco nová LEDka schopná osvítit stejnou místnost si vezme třeba pouhých 5 W. Rozdíl je tedy markantní.

Využíváte dešťovou vodu?

Cena pitné vody se neustále šplhá nahoru. Proto se nebojte a využívejte na některé úkony typu splachování toalet vodu dešťovou. Stačí jen vybudovat rezervoár, napojit přívod vody na objekt a můžete začít. Dokonce lze čerpat v této oblasti i poměrně solidní dotace.

Podívejte se na internetový projekt E.ON Rádce

My jsme vám v tomto článku dali pouhé 3 tipy na úsporu, v encyklopedii na E.ON Rádci jich najdete doslova mraky. Stejně tak se budete moci poradit s odborníky. Energetičtí poradci mají spousty zkušeností a spočítají vám třeba energetickou náročnost vaší budovy, případně poradí s žádostí o dotace. E.ON Rádce je určený pro širokou veřejnost a za jeho využívání nezaplatíte ani korunu.

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*