Jak vybrat správnou pračku nebo sušičku?

Jak vybrat správnou pračku nebo sušičku?


Každá žena ovládá svou domácnost pevnou rukou. Ale ruku na srdce – raději byste trávila čas jinak než na horami špinavého prádla? Spousta lidí stále považuje pomocníky do domácnosti jako lenost jejich majitelů. Díky správným spotřebičům ušetříte nejen čas, získáte i dokonale čisté a antialergenní prádlo. To už za zamyšlení určitě stojí. Pračka je přirozenou součástí každé domácnosti, sušička se dostává do popředí díky její funkčnosti a efektivnosti.

Podle čeho vybírat pračku?

Možná vás napadne, že stačí jen vybrat spolehlivou značku elektrospotřebičů a máte hotovo. Důležitější jsou ale její funkce. Pokud perete i náročnější materiály, potřebujete programy na šetrné praní. Některé značky mají programy pro speciální praní. Mohla by vás také zajímat úspora energie a vody. Stejně jako u ledniček je i tento faktor často rozhodující, protože na něm závisí finance. Podle počtu osob v domácnosti můžete volit i velikost bubnu dle kilogramů prádla, které se do něj vejde. Podle prostoru vyberte plnění pračky shora nebo zepředu.

Je sušička nutnost, nebo zbytečnost?

Sušička sice možná není základní spotřebič, na který byste mysleli v případě zařizování domácnosti. A přece je v dnešní době už hojně vyhledávaná. Jde o moderní spotřebič, jenž vám ušetří čas i spoustu práce se sušením a žehlením prádla. Dalšími velmi cennými funkcemi jsou odstranění nepříjemného zápachu z oblečení a také žmolků nebo drobných chloupků, což oceníte zejména tehdy, pokud máte domácí mazlíčky. Dokonale se zbavíte prachu z prádla. Díky sušičce bude vaše prádlo nejen čisté, suché a vyžehlené, ale zároveň zdravotně nezávadné.

Komfort obojího

Jestli nemáte oblíbenou značku, můžete si pořídit rovnou set pračky a sušičky. Tuto možnost nabízí AEG i LG. Velmi oblíbená značka je třeba BEKO. Plně vyhovuje nárokům na funkčnost a spotřebu. Často vyhledávaná je také pračka Whirlpool, která má vrchní plnění a vejde se tak i do stísněnějších prostor. Na Expert.cz najdete všechny značky na jednom místě a můžete je porovnat.

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*