Zvyšte kvalitu úklidu pomocí rohoží a čisticích zón. Víme, jak na to!

Provozovatelé objektů, kde dochází k velké kumulaci lidí, často neví, jak zjednodušit a zlepšit efektivitu úklidu. Často totiž zapomínají na to, že existují tzv. čisticí zóny a rohože. Zkušenosti odborníků na úklid potvrzují, že toho lze dosáhnout právě díky nim. V tomto článku vám ukážeme, jaké konkrétní rohože do jakých míst použít, ale také, jak si postavit vlastní čisticí zóny.

Co jsou čisticí zóny

Čisticí zóny představují systematické rozložení rohoží a dalších čisticích mechanizmů, jako je například elektrický čistič obuvi. Čisticí mechanizmy jsou většinou rozmístěny od exteriéru až po interier budovy.

Čisticí zóny mohou obsahovat tři a více umístění – před vstupem do objektu, do vstupní haly až po vnitřní prostory. Výrazně tak snižují náklady na úklid, zejména vytírání a čištění podlahy.

Jaké typy rohoží použít na čisticí zóny

I čisticí zóny mají svá pravidla. A pokud chcete, aby byly opravdu účinné a efektivní, při jejich vytváření používejte tyto druhy rohoží a rohožek.

1. ČISTICÍ ZÓNA – gumová rohož s drenážními otvory

První čisticí zóna má za úkol odstranit hrubé nečistoty – bahno. Použijte proto jednoznačně gumovou rohožku s drenážními otvory (ideálně z přírodního kaučuku), které zajistí, že nečistoty budou odvedeny do spodní odtokové části rohože.

2. ČISTICÍ ZÓNA – gumová rohož s čisticími prstíky

Druhá čisticí zóna by měla odstranit jemnější nečistoty, jako je písek nebo kamínky. Proto je ideální použít gumovou rohož s čisticími prstíky, které vymetou z obuvi zbylé nečistoty.

  • Použijte gumové rohože Airbrush nebo Fingertip

3. ČISTICÍ ZÓNA – zátěžová textilní rohožka

Úkolem třetí čisticí zóny je dočistit obuv tak, aby byla zbavena poslední vlhkosti a jemných nečistot. Ideální je proto použít zátěžovou textilní nebo kobercovou rohožku.

Další možnosti čisticích zón

V nákupních centrech se můžete setkat také s čisticími zónami, které jsou umístěné přímo v otočných dveřích u vstupu. Rohože jsou zasazené do kovového či hliníkového roštu. Většinou se jedná o čisticí zóny a rohože na zakázku. Ty vám odborná firma zpracuje zcela na klíč.

V některých případech, zejména v kasínech, hotelech, firmách, kancelářích, prezentačních místnostech nebo jiných prostorách, kde je kladen důraz na vysokou úroveň úklidu, je možné použít jako finální čisticí zónu elektrický čistič obuvi.

Tip: Čtěte kompletní návod, jak se dělají čisticí zóny od firmy de Wolf GROUP, a jak ovlivňují úroveň úklidu v reálném životě.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.