Zahrajte si kdykoli a kdekoli

Vezměte si své zařízení kamkoli s sebou

Pokud hledáte moderní herní konzole, které lze kamkoli přenést, vězte, že existují modely šité na míru Vašim potřebám, jako je například Nintendo Switch, které lze snadno přeměnit ze stacionární na přenosnou konzoli a které Vám umožní vzít si hrací tituly kamkoli s sebou, od gauče v obývacím pokoji přes park až po vlak.

Před časem, ještě před nástupem chytrých telefonů jako mobilních herních řešení, byl výběr přenosných konzolí mnohem větší. Jak bychom mohli nezmínit Game Boy od Nintenda nebo, když se přiblížíme v čase, Sony PlayStation Portable PSP, Nintendo 3DS a Sony PlayStation Vita. Všechny tyto více či méně nezapomenutelné přenosné konzole, ale postupem času ztrácely na úspěchu u veřejnosti.

Dosud nejzajímavější kapesní konzole vyrábí Nintendo v rodině Switch, a pro ty, kteří nechtějí moc utratit a mají rádi hlavně retrohry, tedy klasické hry, existuje nespočet řešení, která jsou schopna nabídnout nekonečné hodiny zábavy. Přenosné konzole mají klasický design, často převzatý ze starých slavných her minulosti, který se již osvědčil z hlediska ergonomie a je mimořádně funkční.

Ergonomie je u přenosných konzolí důležité téma, které je dáno jejím designem a velikostí komponent. Nejenže je třeba ruční konzoli přenášet, ale také ji při používání držet v ruce. Jinými slovy, ruční konzole, která má velké rozměry, a tedy i velkou hmotnost, může být natolik nepohodlná, že se tato vlastnost stává za různých okolností překážkou při používání.

Nintendo Switch

Rok 2017 byl rokem Nintenda Switch, dokonalé kombinace kapesní konzole a konzole pro domácí použití. Výkon nové generace v kombinaci s originální modulární strukturou se stal úspěchem. Nelze také podceňovat exkluzivitu, kterou Nintendo udělilo většině svých titulů, z nichž mnohé jsou všeobecně uznávány jako skutečná mistrovská díla videoherního umění.  Navíc můžete Nintendo switch  používat doma jako stacionární konzoli nebo ji můžete nosit s sebou.

 Nintendo Switch je zkrátka nejuniverzálnějším modelem. Je vybaven procesorem NVIDIA Tegra a 32GB interní pamětí, nepodporuje však rozlišení 4K. Přehrávání probíhá v rozlišení 1080p na monitoru a 720p na cestách. Nintendo Switch lze používat v přenosném, stolním nebo konzolovém režimu. K televizoru se připojuje pomocí přiloženého doku a přepínání probíhá v reálném čase bez nutnosti přerušit hru. Dodává se se dvěma ovladači -Joy-Cony- vybavenými akcelerometrem a gyroskopem, které snímají prostorové pohyby hráče, a technologií Rumble HD, což je pokročilá, a vylepšená vibrační technologie.

Ovládání

Každý ze dvou Joy-Conů má specifické funkce. Levý ovladač umožňuje pořizovat snímky obrazovky, zatímco pravý má infračervenou kameru, která rozpoznává tvary, vzdálenosti a pohyby a pomocí senzoru NFC rozpoznává amiibo interaktivní figurky a karty, které v některých hrách odemykají další funkce a obsah. Lze je nabíjet pouze prostřednictvím konzole a lze je používat třemi různými způsoby. Připojením obou k bočním stranám rukojeti, abyste je mohli používat jako jeden tradiční ovladač,  jejich připevněním k bočním stranám konzole v režimu handheld pro hru dvou osob, kdy každá z nich používá jednu nebo odpojením je od konzole a držením každého zvlášť v jedné ruce, kdy každý Joy-Con  funguje samostatně.

Co se týče grafického výkonu, Nintendo Switch si vede lépe v kapesním režimu, ve kterém si zachovává větší plynulost a konstantní snímkovou frekvenci. Úroveň je stále lepší než u všech předchozích kapesních konzolí. Baterie vydrží až 6 hodin, ale lze dobíjet pomocí powerbanky.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.