Víte, kde koupit čepele, škrabáky a skalpely?


V domácích, ba dokonce ani v profesionálních dílnách se kutilové neobejdou bez několika důležitých pomůcek a nástrojů. Velice důležitou roli hrají čepele, škrabáky a skalpely. Pravděpodobně si říkáte, k čemu takové prvky pánové používají, přitom využití je opravdu široké a pestré. Jakmile se řekne nůž, zřejmě si jako první představíte ten kuchyňský, nicméně nože se používají například v kotoučových řezačkách. V následujících řádcích vám představíme čepele, nože a škrabáky a také vám prozradíme, kde se dají zakoupit.

Čepele a žiletky

Stejně jako všechny komponenty, tak i čepele a žiletky se opotřebovávají, tudíž potřebují čas od času vyměnit. V okamžiku, kdy zaznamenáte, že jsou nástroje nepřesné, měli byste zvážit koupi náhradních čepelí či žiletek. Sehnat se dají různé varianty – hákové, trapézové, dlátové, rotační i kruhové. Používají se u klasických nožů i průmyslového vybavení.

Škrabáky

Jestliže si představujete škrabku na brambory, jste na omylu. Škrabáky nachází uplatnění zejména v okamžiku, kdy potřebujete bezpečně upravit hrany a přechody na obrocích, ať už z plastu, hliníku či mědi. Škrabák si vyberete podle rozsahu, rukojeti a dalších vlastností. Uvědomte si tedy ještě před jeho nákupem, k čemu přesně ho budete využívat.

Skalpely

Ve výbavě vám nesmí chybět ani skalpely. Jedná se o oblíbené nástroje sloužící k provedení řezu. Skalpel si hravě poradí s papírem, kartonem, plastem i dalšími materiály. Většinou disponuje praktickým držákem, díky němuž se potom se skalpelem snadno manipuluje.

Pokud sháníte specialistu, jenž se věnuje dané oblasti, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu techni-eshop.cz. V nabídce najdete čepele, nože, nůžky, speciální nářadí, kleště na plasty a další příslušenství.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.