Ultrazvukové čištění: Možnosti jeho využití

V celé řadě průmyslových odvětví, pracovních procesech, ale i v domácnostech a firmách je zapotřebí používat maximálně čisté nástroje a pomůcky, na nichž se neobjevují žádné bakterie, viry a špína. Mnohdy jde však o pracnou záležitost, která navíc zabírá spoustu času. Zejména ve velkých firmách a při výrobních procesech, kdy je klasické čištění takřka nemyslitelné, neboť by zabralo příliš mnoho času, energie a lidského potenciálu, se dá využít daleko efektivnější způsob. Je jím čištění na bázi ultrazvuku.

Co je ultrazvuk?

Ultrazvuk, tedy akustické vlnění o vysokém kmitočtu, lidské ucho nezaznamenává. Jakmile je vyšší nežli 20 Khz, dá se využít pro čištění. Metoda se používá již poměrně dlouho, teprve v posledních letech je ale hojně rozšířená.

Kde se čištění ultrazvukovými přístroji dá aplikovat?

Ultrazvukové čištění má celou řadu využití, možnosti jsou takřka neomezené, stačí zvolit vhodný přístroj. V první řadě se ultrazvukové čističky výrazně uplatňují ve strojírenském průmyslu, kde slouží k hrubým i finálním úpravám strojů a zařízení, u nichž je zapotřebí dokonalý tvar a čistota bez jakýchkoliv mastnot a špíny. Hojně se ultrazvukové čističky využívají také ve firmách, jež se specializují na výrobu elektroniky, kde je preciznost a čistota velmi důležitým aspektem. V neposlední řadě lze vyzdvihnout také potravinářský průmysl, tam je ultrazvukové čištění použito k mytí obalů a lahví, případně k dalším věcem.

Výčet možností pro použití ultrazvukového čištění by byl velmi rozsáhlý. Stačí jen dodat, že se kromě průmyslu používá také v malých podnicích (optikách, zlatnictvích apod.), najdou se také okamžiky, kdy by se hodilo v domácnostech. Zde je ale nevýhodou, že ultrazvukové čističky nejsou zrovna levnou záležitostí, takže se nedá příliš předpokládat jejich brzké rozšíření právě do rodinných domů a bytů.

Výroba čističek na bázi ultrazvuku

Kvalitní ultrazvukové čističky lze pořídit u společnosti EL-MIK, která se kromě nich zabývá výrobou a montáží rozhlasové a ozvučovací techniky. Jde o firmu s mnohaletou zkušeností.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.