Tipy na vánoční dárky, které zvládnete vytvořit doma

Vánoční dárky, které vyrobíte vlastnoručně, mají své zvláštní kouzlo. Platilo to po staletí a ani dnes tomu není jinak. A to nejlepší? Kouzlo nevyprchá ani po vánočních svátcích! Stačí zvolit vhodný materiál. Takové dřevěné výrobky budou svou vůni připomínat poctivou práci na jejich výrobě ještě dlouhé týdny či dokonce měsíce.

Nemusíte být zkušeným řemeslníkem. Existuje mnoho jednoduchých a kreativních dárků, které můžete zvládnout jen s vybavením, které se běžně nachází ve vaší dílně, na ponku nebo v závěsných skříňkách nad pracovní plochou. Zkrátka nic náročného na práci, ani materiál. Dnes vám proto přinášíme několik nápadů společně s postupy na výrobu zajímavých vánočních dárků ze dřeva.

Dřevěné svícny do domácnosti

Není nic lepšího než vytvoření sváteční nálady pomocí svíček ve vlastnoručně vyrobených dřevěných svícnech. Postup je přitom snadný a vyřádit se může každý umělec. S prázdnými starými svícny je totiž možné tvořit prakticky cokoliv. Vyřežte otvory v dřevěných blocích pro umístění svíček, zdobte větší plochy barvami, voskem nebo různými vzory. Vizuální změnu můžete provést také pomocí rašplí a pilníků tak, aby vznikly různé 3D ornamenty.

Dřevěné stromečky

Chcete něco jednoduššího? Z překližek či jiných úzkých dřevěných profilů můžete tvořit  malé dřevěné stromečky. Stačí vybrat vhodný kus dřeva, nakreslit obrys stromečku a vyřezat ho pomocí pilníku nebo pily. Pokud si troufnete, můžete jeden ze stromků uprostřed naříznout zespodu a druhý, stejně velký kus, odshora. Po jejich vzájemném zasunutí do sebe vytvoříte stojící stromeček, který může posloužit jako krásná ozdoba na tom reálném vánočním nebo pro doplnění betlému.

Dřevěné magnety na ledničku

Vytvořte originální magnety na ledničku pomocí malých dřevěných kousků, ke kterým pomocí lepidla na dřevo nebo tavnou pistolí přilepíte magnet. Na plochu můžete tvořit různé motivy, pracovat s ohraničením a upravovat dřevěný rámeček dokud nebudete spokojeni. Máte-li doma pájku, můžete vytvořit elegantní kresbu na dřevo i tímto způsobem. V takovém případě je ale dobré přesunout činnost k pracovnímu stolu do dílny, abyste měli kromě větší pracovní plochy také možnost přístupu ze všech stran.

Dřevěné věšáky na klíče

Praktickým a zároveň dekorativním dárkem mohou být dřevěné věšáky na klíče. Vykrojte vhodný tvar, přidejte několik háčků, které mohou být železné, nebo opět dřevěné, a vyzdobte dle svého vkusu. Tento malý kousek se stane i praktickým pomocníkem při organizaci mnoha klíčů, které se v domácnosti nahromadí.

Přejeme krásné prožití vánočních svátků a pokud budete přemýšlet ještě nad nějakou maličkostí pro své bližní nebo kolegy v práci, inspirujte se našimi nápady, které ukážou vaši kreativní stránku a každého potěší.