Stavba nového plotu bez pletiva. Jaké další možnosti dnes můžete sehnat?

Stavba plotu je jednou z věcí, které rozhodně nejsou v žádném případě černobílou záležitostí. Jednotlivé technologie totiž mohou být vhodné pro různé uživatele nebo objekty, přitom se může velice rozlišovat jejich pořizovací cena a náklady na stavbu, popřípadě také úpravu do budoucna.

Jako jedna z opravdu nejpoužívanějších technologií se dlouhodobě udávají hlavně standardní pletivové ploty. A nutno uznat, že jsou standardní pletivové ploty zajímavým kompromisem mezi pořizovací cenou a vlastnostmi. Jenže co když právě standardní pletivo nechcete? Pak jsou tu i jiné zajímavé možnosti!

black metal fence near green grass during daytime

Základní hliníkové ploty

Hliníkové ploty jsou poměrně dost moderní záležitostí, která je ale velice oblíbená. Bavíme se především o takových plotech, které se používají v rámci komplexních zástěn. Nabízí tak dost dobré soukromí, a přitom je jejich pořizovací cena i instalace poměrně dost nízká a jednoduchá. V mnoha ohledech se tak mohou hliníkové ploty právem měřit s dalšími technologiemi. Ve svém základním provedení vám mohou hliníkové ploty mimo jiné přinést také řešení nepříjemností, jako je pozice branek nebo jednotlivých sloupů. Lze je totiž upravit na přesnou délku.

Moderní designové hliníkové ploty

Ačkoliv se jedná o stejnou technologii, tak zcela schválně moderní ploty do značné míry chceme oddělit od těch standardních. Důvod je opravdu velice jednoduchý. Jsou o něco dražší, ale jsou přitom cíleny na opravdu špičkovou estetiku. Díky tomu jsou tak moderní hliníkové ploty oblíbené hlavně u soukromých pozemků. Mimo spousty jiných věcí vám totiž umožňují například i výplň bran nebo branek stejným materiálem, díky čemuž můžete plot dokonale sjednotit.

Méně estetické, ale funkční svařované panely

Takzvané svařované panely jsou jednou z technologií, která je používaná především v průmyslových oblastech. Jedná se o ploty, které jsou tvořeny tlustými kovovými kužely, přibližně třikrát až čtyřikrát tlustější, než je tomu u klasického pletiva. Vzor přitom nemají kosočtverečný, ale naopak ho mají obdélníkový. Nejsou tak estetické, ale jsou extrémně bezpečné a odolné.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.