Sháníte dárek pro kutila? Kupte mu švýcarák!


Švýcarský nůž je nezbytným doplňkem každého akčního muže a kutil ho 100% užije. Jde o dárek, který je zároveň praktický a vzpomínkový. Obdarovaný jej pravděpodobně bude nosit u sebe, a když investujete do kvalitního, třeba ho jednou předá i synovi jako rodinné dědictví. Nebo dceři, protože švýcarské nože rozhodně nejsou jen mužskou záležitostí.

Původně byly švýcarské nože vyvinuty pro vojáky žijící v polích, proto zvládaly mnoho úkonů. Měly několik různých čepelí (vroubkované i s hladkým ostřím) a často obsahovaly i další nástroje, třeba nůžky, otvírák, vývrtku apod. Dnes už je rozhodně nepoužívají pouze vojáci, kvalitní zavírací kapesní nůž se stal pomocníkem každého aktivního muže. Hodí se při domácím kutění i při pobytu v přírodě.

Na co všechno se nůž hodí?

Běžné způsoby využití si jistě dokážete představit, máme pro vás však pár zajímavých situací, ve kterých byly použity švýcarské nože Victorinox.

Skalpel v letadle: V roce 1976 spolklo na palubě vnitrostátního letu indických aerolinií jedno dítě bonbón a začalo se dusit. Naštěstí byl přítomen lékař, který švýcarským nožem provedl tracheotomii a zachránil dítko.

Záchrana před utopením: V roce 1997 se na Novém Zélandu podařilo zachránit švýcarským nožem 2 děti před utopením. Auto i s dětmi sjelo do řeky a záchranář musel švýcarákem přeříznout bezpečnostní pásy.

Nože značky Victorinox cestují na severní pól, do hor, ale s NASA se vydávají i do vesmíru. Značka je ve svém oboru pojmem, takže pokud sháníte dárek, sáhněte po ní.

Švýcarské nože nejvyšší kvality

Švýcarský nůž není až tak drahý dárek. Stojí pár stovek (seženete cca od 300 Kč) a se značkou Victorinox určitě neuděláte chybu. Ženě by mohl udělat radost i kuchyňský nůž Victorinox, nicméně za ten byste si už trochu připlatili. Jestli se v nožích příliš nevyznáte, čtěte. Třeba v e-shopu Kentaurzbrane.cz mají hezky popsáno, jestli jsou nože vhodné spíš na turistiku nebo rybaření apod.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.