Renovace koupelny bez prachu a bourání

Díky novému nátěru může vana nauvěřitelně prokouknout, pixabay.com

Renovace koupelny patří mezi domácími kutily k těm nejobávanějším. Bourání kachliček se vždy pojí se spoustou prachu a nepořádku, o nutnosti alespoň třídenního volna ani nemluvě. S našimi tipy ale můžete dát koupelně novou tvář skoro bez námahy.

Vana jako ze škatulky

Vana je srdcem každé koupelny (pokud tedy nepatříte k rychlíkům, kteří vlastní pouze sprchový kout). Litinové vany se smaltovaným povrchem se bohužel časem opotřebovávají – šednou a sem tam odprýsknou a to nemluvíme o agresivních čistících prostředcích, které i ten sebekvalitnější povrch časem rozežerou a zdrsní. Na jejich funkci to nemá vůbec žádný vliv, ale kdo se na to má dívat?

Díky novému nátěru může vana neuvěřitelně prokouknout, pixabay.com
Díky novému nátěru může vana neuvěřitelně prokouknout, pixabay.com

Naštěstí se nemusíte ihned rozhlížet v místním koupelnovém studiu. Stačí se stavit v hobbymarketu a koupit speciální epoxidový emailový nátěr na vany. Jeho aplikace není nijak složitá. Povrch staré vany nejdříve obruste smirkovým papírem a odmastěte saponátem. Samotný nátěr pak aplikujte širokým hustým štětcem, který dobře obtáhne i všechny zaoblené hrany. Dejte pozor, aby byl nátěr všude rovnoměrný, jinak se může později začít loupat.

Vanu můžete renovovat i vložením akrylátové vložky. To už se sice bez zásahu odborníků neobejde, ale pořád ještě nebudete muset nic bourat ani stěhovat. Akrylátový povrch je navíc na dotek mnohem příjemnější a tolik neodvádí teplo. Horká koupel vám tedy vydrží o mnoho déle.

Skříňky a poličky v novém kabátě

Nový vzhled koupelně dodají i zbrusu nová dvířka od skříněk. Je to ještě jednodušší než nátěr vany. Můžete je jednoduše polepit speciální fólií nebo je vlastnoručně nabarvit a nalakovat. Vybírejte si ale také barvy a materiály, které jsou odolné proti vlhkosti a navíc obsahují praktický UV filtr. Ten předchází žloutnutí a šisování barev.

Zamyslete se také nad tím, jestli by se do vaší koupelny nevešly další úložné prostory. Dvě poličky nad vanou nebo nad pračkou dokáží v malých koupelnových skříňkách vytvořit nevídané množství místa a vy budete mít svůj oblíbený sprchový gel nebo šampón vždycky po ruce.

Podlahové topení, které stačí nalepit

Mít v koupelně teplo od nohou je báječná věc. Už žádné stoupání na studené dlaždičky. Pomůže vám k tomu praktická nalepovací topná rohož, kterou stačí přilepit na stávající dlaždičky. Její výška nepřesahuje půl centimetru a pro kompletní instalaci ji stačí překrýt novou vrstvou dlaždiček. Je to jednoduché a praktické zároveň.

Sprchování jako ve wellness salónu

Malé věci někdy dokáží velké divy. Možná jste už slyšeli o vychytávce zvané perlátor, kterou jednoduše namontujete do vnitřního závitu baterie. Často jsou vychvalovány hlavně jeho úsporné vlastnosti. Díky podtlaku totiž dodává do proudu vody vzduch a tím ho provzdušňuje. Dá se tak ušetřit i 50% použité vody, proud je navíc jemnější a pocitově objemnější. Dodávaný vzduch navíc dokáže vodu dobře nasměrovat, takže při sprchování nezastříkáte všechno kolem sebe. A nákup perlátoru je navíc záležitostí pouhých několika stokorun.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.