Prodeje ready made společností se stále drží na velmi slušné úrovni a není divu. Víte, že s takovou hotovou firmou můžete začít váš byznys už do 24 h od jejího zakoupení?


Prodej ready made společností je součástí v tuzemsku poměrně rozšířeného a prosperujícího oboru podnikání. Tímto oborem není nic jiného než poskytování širokého firemního servisu. Co si pod tím představit? Například právě prodej již hotových společností (ready made), případně jejich přípravu tzv. „na míru“, tedy dle konkrétních představ a požadavků klienta. Jde také o poskytování firemních sídel, ale i celou řadu dalších záležitostí, které našim podnikatelům usnadňují byznys. Silný zájem o podobné služby a zejména pak o koupi hotových společností, má jistě svoje opodstatnění. V čem hlavní hodnota takové „ready made“ společnosti vlastně spočívá? A z jakého důvodu byste měli dát přednost právě nějaké nově založené firmě před koupí takové, která už určitou dobu funguje a má tedy svou minulost?

Prodej ready made společností je byznys jako každý jiný

Je to skutečně byznys jako kterýkoliv jiný a skutečnost, že se mu dnes stále velmi slušně daří, je dána především značnou komplikovaností a přebujelostí našeho byrokratického systému, který se navzdory proklamovaným snahám o zjednodušení mění k lepšímu jen pomalu nebo vůbec. Za této situace opravdu není snadné podnikání nejenom rozjet, ale hlavně pak smysluplně provozovat. To, že vám někdo práci trochu usnadní hned na samém počátku a vyřídí za vás všechny nezbytné úřední úkony, abyste mohli bez zbytečného čekání rovnou rozjet váš podnik, je rozhodně služba velice cenná a pochopitelně také žádaná.

Vaše s. r. o je připravena, můžete začít s čistým stolem

Je pochopitelně možné zakoupit i hotovou akciovku, nicméně k nejčastěji požadovaným formám ready made společností u nás jednoznačně patří s. r. o. Ten, kdo si ji zakoupí, se v prvé řadě vyhne zdlouhavému administrativnímu procesu, který je jinak s jejím založením spojen. Dá se tak ušetřit klidně i několik dní drahocenného času, které lze využít lépe. Nemluvě o stresu z toho, že něco opomenete nebo nesprávně vyplníte nějaký formulář. Krom toho si můžete být jisti, že vám bude vždy poskytnuta taková firma, která doposud nevykonávala žádnou činnost a je tedy zcela bez závazků i pohledávek. Zkrátka začínáte s čistým stolem!

Pozor na firmy s minulostí!

Možnost začít tzv. s čistým stolem je nespornou výhodou v porovnání se situací, kdy se například za úplatu rozhodnete převzít firmu s nějakou historií, u které musíte vše důkladně prověřit. Zjišťování toho, zda nezískáváte firmu se závazky vzniklými v minulosti, je časově velmi náročné a je k tomu zapotřebí právního auditu. Proč si přidělávat starosti, kterých nejspíš budete mít i tak celkem dost. Jakých? Třeba těch s hledáním vhodných prostor pro vaši činnost nebo se zajištěním případných zaměstnanců, kterých se dnes opravdu nedostává.

8 věcí, které jsou obvykle zahrnuty v ceně

Zajímá vás, co je vlastně se založením nové společnosti spojeno, a chcete vědět, za co tedy platíte? To hlavní, co pro vás specializovaná firma zajistí, lze zpravidla shrnout do osmi následujících bodů:

1) Bude na vás převedeno 100 % obchodního podílu společnosti a budou zpracovány i příslušné smlouvy o tomto převodu.

2) Zajištěn je výpis z obchodního rejstříku nutný pro zápis změn.

3) Vyřízení rozhodnutí o jmenování nového jednatele.

4) Uhrazeny jsou notářské poplatky nutné pro ověření podpisů na dokumentech.

5) V ceně bývá zastupování před městským soudem (rejstřík) a vyřízení registrace k dani z příjmu právnických osob.

6) Zajištěn je návrh na zápis změn v obchodním rejstříku a to včetně nezbytného kolku.

7) Obdržíte záruku o bezdlužnosti vaší nové společnosti.

8) Je plně splacen základní kapitál.

Kdo ocení výhody „ready made“ především?

Čas, peníze a stres jsou nejčastěji se opakujícími slovy, která uslyšíte, jestliže se budete pídit po hlavních důvodech vedoucích podnikatele k tomu, aby si pořídili již založenou společnost. Nejspíš jim úplně stačí to, že je spoustu času, financí a nervů bude stát samotné podnikání v prostředí stále sílící konkurence, jelikož nových firem u nás neustále přibývá.

A) ČAS

– Výhody ready made společnosti tedy ocení především člověk, který potřebuje začít s byznysem skutečně co nejdříve. Může jít například o někoho, kdo chce rychle zakoupit nějaký obchodní podíl v jiné firmě nebo to může být podnikatel, který hodlá pokud možno ihned změnit obor a nemá čas projít celou procedurou zakládání sám.

B) PENÍZE

– Této služby využije někdo, kdo nemá aktuálně dostatek finančních prostředků pro složení potřebného základního kapitálu. Obvykle ho lze totiž uhradit na splátky.

C) STRES

– Banka, notář, živnostenský úřad, finanční úřad a tak dále a tak dále. Ne každý má nervy dost pevné na to, aby absolvoval celé martyrium předcházející vzniku nové firmy bez většího nervového vypětí a bez sebemenší újmy na zdravém rozumu.

Nejcennější komodity?

Je nesporným faktem, že nejčastějším klientem specializovaných firem, které založení ready made společností nabízejí, je někdo, kdo splňuje všechny výše uvedené skutečnosti a každý podnikatel vám také jistě potvrdí, že právě čas, peníze a rovněž uchování duševního zdraví patří v soudobém byznysu zřejmě k těm nejcennějším komoditám.

Jak jste na tom s časem a duševní rovnováhou vy? A co počáteční kapitál, máte ho k dispozici v potřebné výši?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.