Proč je odrážedlo v mnoha směrech lepší než kolo?

Naučit své dítě řídit kolo by mělo patřit mezi základní úkoly každého rodiče. Jezdění na kole totiž dokáže dítko nejen zabavit, ale také se tím naučí přivyknout si na fyzickou aktivitu. Ta je důležitá jak z hlediska kondice, tak i udržování si zdravé váhy.

Kola s pomocnými kolečky nejsou ideální

Naprostá většina dnešních dospělých se naučila řídit kolo s pomocí postranních koleček. Ta sice nebyla nikdy kdovíjak stabilní a jízda podle toho vypadala, ale nakonec to šlo. Dnes se však začínají stále více prosazovat odrážedla.

Jejich používáním se často dítka naučí ovládat dětské kolo mnohem rychleji a lépe než pomocí zastaralejších metod. V čem jsou tedy odrážedla lepší než kola s postranními kolečky?

Rychleji a lépe se naučí držet rovnováhu

Odrážedla naučí děti lépe udržovat rovnováhu. S kolem vybaveným postranními kolečky si naopak zvyknou na šlapání a po jejich odebrání budou mít problémy držet balanc. To samozřejmě povede k častějším karambolům a případným zraněním.

Když bude dítko příliš nemotorné, je dost možné, že na kolo zanevře napořád. Nikdo nechce neustále padat.

Nižší hmotnost

Ať už dítěti koupíte klasiku nebo o něco těžší odrážedlo motorka, vždy se bude jednat o mnohem lehčí stroj než běžné kolo.

Děti však nejezdí pořád dokolečka, ale všude kde se dá. A někdy je potřeba sesednout a své kolo/odrážedlo nadzvednout. Hlavně mladší děti budou mít s kolem obtěžkaným navíc bočními kolečky velké problémy. Taková kola váží minimálně 6 kg, což není pro malého špunta úplně malá hmotnost.

Terénní nerovnosti

Velkým problémem pro postranní kolečka jsou terénní nerovnosti. Zatímco dětské odrážedlo je překoná docela snadno, na kole se už jedná o jinou divočinu. Kolečka se do měkkého terénu propadají, zatímco na tvrdých nerovných površích se stávají nestabilními a ztrácí svou funkci.

Naučit dítě jezdit na kole někdy není žádný med a může to být běh na dlouhou trať. Proto je dobré ho učit moderními metodami a se správným vybavením. Odrážedlo si můžete pořídit třeba v e-shopu NERO TRADE.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.