Proč investovat do SEO?


Než se dostaneme k odpovědi na naši otázku, přibližme si situaci na českém internetovém trhu. Jsme doslova zahlceni e-shopy. Nabídka se na nás valí ze všech stran, můžeme si vybírat ze stovek možností, výhod a cen. Přesto zákazníci notoricky nakupují pouze na několika obchodech, i když zdaleka není pravda, že mají nejlepší cenu a nejkvalitnější výrobek. Jen samy sebe umí dobře prodat. A přesně takovou schopnost potřebujete i vy.

Vylézt na nejvyšší horu

Závod e-shopů opravdu připomíná přebor horolezců. Každý se snaží ve vyhledávači vylézt na co nejvyšší místo. Tento boj je opravdu vypjatý a pro podnikatelský úspěch nutný. Proto se stále častěji lidé ptají Googlu na hesla typu „SEO – optimalizace“. To je mimochodem špatná formulace, jelikož zkratka znamená „search engine optimalization“, přidávat za to znovu slovo optimalizace tedy nemá smysl. Ale vraťme se zpátky k tématu. Stále více firem pochopilo skutečnost, že bez kvalitního budování své pozice se rychle ztratí mezi svými konkurenty. Proto si neváhají zaplatit odborníky, kteří tuto zdlouhavou a namáhavou práci udělají za ně. Mezi takové firmy patří například www.seoconsult.cz/. Ani po najmutí profesionálů však vaše práce nekončí.

Když chci sedět na příliš mnoho židlích

Patříte k lidem, kteří mají pocit, že musí zasáhnout co největší počet zájemců? Najaté společnosti vás sice varovaly, ale vy jste se s nimi rozešli, protože jenom chtěly kazit váš byznys? Tak to jim rychle zavolejte a omluvte se. Když prodávám elektroniku, mám prodávat elektroniku. Ne se snažit do popisků nacpat i klíčová slova jako plyšový medvěd. Kouzlo vhodného zobrazování ve vyhledávačích není v kvantitě, nýbrž v přesnosti zacílení. Uvědomte si tento fakt, až se zase budete hádat s odborníky. Věřte, že SEO (optimalizace) webu je zkrátka jejich parketa, do níž vám nepřísluší zasahovat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.