Potřebujete zajistit dostatek teplé vody pro celou vaši rodinu?

Zajistit dostatek teplé vody pro celou rodinu není tak snadné, jak by se možná na první pohled zdálo. Klidně může nastat situace, že někdo z vaší rodiny bude plýtvat a na dalšího člena pak už třeba při mytí nezbude teplá voda.  S vodou je třeba zacházet úsporně a s rozmyslem, je třeba její využití plánovat. Máte-li ale pocit, že nikdo z vás neplýtvá, a přesto hospodaření s vodou není na takové úrovni, na jaké by mohlo být, možná nastal čas řešit tento problém systematicky.

Konkrétní typ ohřívače závisí na vašich podmínkách

Pořiďte si nový ohřívač vody, který vám pomůže ohřát a zajistit dostatečnou zásobu teplé vody. Jaký typ ohřívače a zásobníku si vyberete, to samozřejmě závisí na konkrétních podmínkách ve vašem bytě či domě. Jaké druhy jsou v nabídce?

  • Může se vám hodit akumulační vrstvený zásobník pro připojení více zdrojů (solární, biomasa, topný olej, plyn)
  • Pokud využíváte solární energii, volba možná padne na stacionární ohřívače vody – solární zásobníky
  • Nebo akumulační zásobník s podporou vytápění, jeho součástí je tepelný výměník
  • Případně třeba stacionární ohřívač s umístěním pod kotel

Zamyslete se nad parametry kotle

Ideální je, když se rozhodnete vyřešit topení a ohřev teplé vody ve svém domě jako celek. V takovém případě vám poslouží moderní plynové kotle. Můžete po něm sáhnout v případě, že váš dům má přípojku zemního plynu. Měli byste si zároveň odpovědět na otázky, jaké tepelné ztráty má váš dům, jak velké plochy potřebujete vytápět. Také samozřejmě kolik teplé vody potřebujete mít pro svoji rodinu k dispozici. Na všech těchto parametrech bude záviset výběr konkrétního typu kotle.

Topení a teplá voda z vlastního zařízení

Jestliže rekonstruujete byt, objednejte si kondenzační kotel , který je vhodný jak pro decentralizované zdroje tepla, tak i pro ústřední topení a ohřev vody.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.