Poohlížíte se po novém nábytku do jídelny? Podívejte se, na co si dát pozor


V současné době se v mnoha rodinách rozšířil nešvar obědvat či večeřet u televize v obývacím pokoji. V takovém případě však jídelna ztrácí veškerý smysl. Pokud chcete opět se svou rodinou trávit čas u jednoho stolu, zkuste se poohlédnout po modernějším a komfortnějším nábytku.

Obchody s nábytkem se pyšní rozmanitým sortimentem. Dominujícím prvkem jídelního koutu je bezpochyby stůl, u něhož obrovskou roli hraje tvar. Vybrat si můžete mezi kulatým, oválným, čtvercovým a obdélníkovým provedením. Potom jsou na řadě jídelní židle, u nichž se možná chvíli zaseknete, protože se budete rozhodovat, zda zvolit židle dřevěné, plastové, čalouněné, s vysokým opěradlem a podobně.

Všem se nezavděčíte

Každý člen domácnosti má jiné požadavky, co se jídelního nábytku týká. Děti upřednostní barevné židle, a to i na úkor pohodlnosti. Ovšem babičkám už příliš nezáleží na vzhledu a ohlíží se především na praktickou stránku. Ideální je najít zlatou střední cestu, se kterou budou spokojené obě strany. V nábytkářském průmyslu hraje prim přírodní materiál, jako je dřevo, neboť působí přirozeně a elegantně. Perfektně koresponduje s jakýmkoliv stylem interiéru, tedy ať je nadčasového či rustikálního charakteru.

U jídelní židle dbejte na rozměry

Pravděpodobně si říkáte, že rozměry by vás měly zajímat především u jídelního stolu. Budete se asi divit, ale i jídelní židle by měly mít dostatečnou výšku. Výrobci nábytku doporučují, aby byla výška židle, respektive jejího sedadla, ideálně 42 až 48 centimetrů. U barové židle je výška trochu jiná, většinou se pohybuje okolo 60 až 70 centimetrů.

Pokud hledáte nábytek do jídelny, dovolujeme si vám představit internetový obchod dona-shop.cz, z něhož nakoupíte vybavení pro všechny místnosti v domě.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.