Podle čeho vybrat ideální pracovní boty?

Pokud pracujete jako dělník, obráběč, skladník nebo zedník, potřebujete dokonale ochránit vaše chodidla před zraněním. Jaké boty tedy vybrat?

Výběr kvalitních pracovních bot je naprosto nezbytný. Pokud totiž koupíte to nejlevnější, co je k dispozici, můžete následně narazit na celou řadu problémů. A to nejen ve chvíli, kdy budete potřebovat dostatečnou ochranu před zraněním proti padajícímu předmětu nebo ukopnutí.

Bezpečnostní prvky

Pracovní polobotkya obuv celkově by měla nabízet maximální ochranu při práci, kterou zrovna vykonáváte. Dávejte tedy pozor na to, aby byly boty dostatečně tvrdé a nabízely přesně takové vlastnosti, které potřebujete. K čemu je vám například ochrana kotníku, když vám bezprostředně nehrozí jeho poranění? Raději se proto zaměřte na to, aby byla konstrukce bot dostatečně pevná a ergonomická.

Nezapomínejte ani na vyztuženou špičku. Především na stavbě nebo ve výrobních provozech se totiž může velice jednoduše stát, že si přivodíte zranění ukopnutím prstů nebo při pádu předmětu z výšky. Ocelová špička vás ale před podobnými problémy dokonale ochrání. Pozor dávejte i na bezpečnostní označení, které přímo říká, jak bezpečné vaše boty vlastně budou.

Dobré zavazování

Velice důležité je při výběru pracovních bot dbát nejen na celkovou pevnost a ergonomii, ale také zavazování. Při práci se totiž nebudete chtít soustředit jen na to, kdy se vám zase ten uzel uvolní. Proto vybírejte takovou obuv, se dá snadno zavázat a samovolně se nerozvazuje. Pokud vám to podmínk dovolují, pracovní sandále jsou ideálním řešením.

Pracovní sandály totiž kromě prodyšnosti nabízí i velkou výhodu v pohodě snadného zavazování. Pořídíte nejen klasické boty na tkaničku, ale také pracovní boty na suchý zip. Pokud se o ně budete adekvátně starat, pak vám budou sloužit opravdu dlouho a bez poškození. A to samé platí i o zapínání pomocí zipu, který by se mohl po několika měsících používání jednoduše ošoupat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.