Jak a proč chytře investovat do zlata?

gold coin isolated on a white background

V dobrých časech je vhodné šetřit, aby posléze člověk v horším období měl z čeho brát. V dnešní době se obzvláště ukazuje, že ten, kdo si pravidelně spoří, může být klidný i tehdy, když například na několik měsíců přijde o práci. Aby však peníze, které střádáte, neležely jen tak ladem a neztrácely svoji hodnotu, je praktické je výhodně investovat. Naprosto bez rizika se jeví investice do zlata.

Zlato odolává inflačním tlakům

Zlato je komoditou, která je velmi ceněná už odnepaměti. Proto se nemusíte bát, pokud do něj vložíte značnou část svých úspor. Přinese vám to jistotu, že vámi našetřené finanční prostředky vlivem inflace a dalších ekonomických faktorů nepřijdou z velké části vniveč. Za zlato dostanete v každé chvíli odpovídající sumu peněz, tudíž na něj inflace prakticky vůbec nepůsobí.

Zlato se dá koupit i za menší obnosy peněz

Pokud zvolíte zlato ve formě investičních cihliček a mincí, nemusíte platit DPH. To je velké plus třeba oproti investicím do nemovitostí, kde DPH činí vždy nemalou sumu peněz. A pokud je řeč o nemovitostech, ty jsou sice také skvělou volbou, pakliže chcete rozumně a bez rizika někam investovat, ovšem je nutné mít k dispozici opravdu hodně peněz. A těmi zdaleka ne každý disponuje. Zlato je dostupnější, neboť se na trhu objevují například zlaté cihličky už od pouhého jednoho gramu, a to aktuálně v ceně kolem 1.800 Kč, záleží na konkrétním prodejci.

Kde zlato nakoupit a prodat?

S bohatou nabídkou přichází tradiční tuzemský dovozce a prodejce, jenž sídlí v Obecním domě v Praze. U něj se dá investovat také online, stačí si ve vyhledávači na internetu najít web zlate-mince.cz. Na těchto stránkách objevíte, že nákup investičního zlata je vskutku jednoduchý a zvládne jej každý, kdo někdy nakupoval běžné spotřební zboží přes internet. Firma kromě prodeje garantuje rovněž výkup zlata, takže se na ni můžete později kdykoliv obrátit v okamžiku, kdy nastane ten pravý čas směnit investiční zlato za peníze.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.