Nevíte si rady se skvrnami na kobercích?

Máte rádi v domácnosti koberce? Milujete, když se po nich procházíte bosou nohou, koberce hřejí a jsou příjemné na dotek? I když je nabídka podlahových krytin v současnosti stále větší, koberce patří k nejoblíbenějším. Musíte ale vědět, že mají i své záporné stránky. Jednou z nich je složité čištění. Plovoucí podlahy, parkety, lino nebo dlažba stačí jen otřít a je po skvrně. Nečistoty od jídla, pití nebo jen prach se dostanou až do samotné struktury koberců a jejich vyčištění je pak velmi složité…

Chemikálie nebo rady babiček?

Když budete chtít odstranit z koberců skvrny, stačí dojít do nejbližší drogerie. V ní jistě budou nabízet hned několik druhů čistidel na koberce. Nejčastěji ve formě roztoků, pěny nebo gelu. Většina z nich se aplikuje stejně – čistidlo je třeba nanést na skvrnu a kartáčkem řádně zapracovat do struktury koberce, aby se dostalo i mezi vlákna do hloubky materiálu. Z práce s kartáčkem mohou po delší době bolet ruce. Čištění koberců není snadná činnost. Po aplikaci se nechá čistidlo působit určitou dobu a pak se odstraní. Skvrny by měly zmizet. Kromě chemických čistidel existují pro čištění koberců i další způsoby, pro které není třeba žádné speciální vybavení. O jaké způsoby se jedná, se můžete podívat zde.

Po odstranění skvrn nemusí mít koberec celistvý vzhled

Když se vám po velké dřině nakonec podaří z koberců vyčistit jen hlavní skvrny od jídla, pití nebo zašlapaného prachu, může mít výsledek i špatný dopad na vzhled koberce. Skvrny sice zmizí, vlákna se vyčistí, ale objeví se něco jiného – rozdíl mezi vyčištěnými a nevyčištěnými částmi koberce. Vyčištěné části mohou doslova zářit a na koberci už nebude skvrna, ale stále nebude mít elegantní a celistvý vzhled. Ušetřete si práci a nechte provést strojové čištění koberců.

Po vyčištění od firmy bude zářit celý koberec

Pokud jste již čistili skvrny na kobercích kartáčkem, jistě víte, jak náročná činnost to je. Představa, že byste takto měli čistit celou plochu koberce, je odrazující. Pokud chcete, můžete přenechat tyto práce specialistům na úklidové práce. Ti využívají profesionální čistící techniku pro plošné čištění. Výsledek je dokonalý a pro vás bez práce. Detailní informace o čištění koberců najdete na www.uklidplecity.cz.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.