Několika změnami běžných návyků můžete za elektřinu ušetřit až 5000,- ročně

Chodí vám pravidelně nedoplatky za elektřinu? Představují náklady za energie příliš velkou díru v domácím rozpočtu? Připadá vám, že děláte vše správně a stejně se vám nedaří ušetřit? Stačí pozměnit několik běžných denních návyků a vše může být jinak.

Nemusíte se pouštět do náročných rekonstrukcí, šetřit lze při troše snahy i bez velkých investic

Nebudeme vám zde radit, abyste kvůli úsporám rekonstruovali svůj byt nebo dům. Abyste ušetřili, stačí důsledně dodržovat několik pravidel. Důležité je například dobrá znalost domácích spotřebičů a toho, jak fungují. Věděli jste třeba, že takzvaný stand-by režim, ve kterém spotřebič není zcela vypnutý, vás může ročně přijít až na několik stovek či tisíců měsíčně? Komfort rychlého zapnutí se vám tak může citelně prodražit.

Ušetřit za elektřinu můžete také výběrem správného jističe. Pokud má vaše domácnost zbytečně silný jistič, budete za elektřinu platit více, než kolik by skutečně odpovídalo vašim potřebám. Šetřit ale jde i zdánlivě malými návyky, například pravidelným používáním pokliček při vaření, ohříváním jen takového množství vody, které skutečně potřebujete, nebo šetrným svícením. Místo oblíbené vany si zkuste zvyknout na sprchu a pračku zapínejte jen ve chvíli, kdy bude opravdu plná.

E-book 7 tipů, jak ušetřit víc než 5000 Kč ročně na elektřině

Společnost Carbounion nedávno vypracovala elektronickou knihu nabitou tipy, jak můžete v každé domácnosti ušetřit za elektřinu. Užitečné rady se týkají svícení, vaření, používání spotřebičů, vytápění a dalších černých děr na peníze ve vaší domácnosti. Pokud se budete uvedenými návody řídit, můžete se každý rok těšit na přeplatek, který může přesáhnout až 5000 korun.

Chcete také začít doma šetřit na elektřině? Stáhněte si e-book od Carbounion zcela zdarma ještě dnes!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.