Na co si dát pozor, abyste nepoškodili CNC stroj?

I CNC stroj s automatickou ochranou můžete poškodit. A stačí k tomu málo. Tento článek vám ukáže, jak předejít finančním ztrátám spojeným s poškozením stroje.

Každý dělá chyby. Vždyť jsme jen lidé. Tato chyba se ale může stát i zkušeným odborníkům při ohýbání plechů. O co jde? Čtěte dál a v tomto článku se to dozvíte.

CNC stroj můžete poškodit

Lisovací stroj se dá poškodit celou řadou způsobů. Nejčastější je neodborná manipulace, případně dostatek zkušeností. Najdou se ale i takové případy, které se stávají i zkušeným odborníkům. Pokud se vám něco takového stane, může dojít ke zbytečným finančním ztrátám, zpoždění produkce a poškození lisovacího stroje. O jaký problém tedy jde? Pojďme se na to podívat.

Problém tkví ve vlastnostech stroje. Každý lisovací stroj na ohýbání plechu má jasně danou maximální kapacitu. Ta je obvykle uvedena na boku stroje. Dejme si ale příklad. Pokud budete mít stroj s maximální kapacitou 80 t/m, můžete jej tedy zatížit 50 tunami skutečně pouze v délce jednoho metru. U kratších kovů vzniká zásadní problém, který pak může vyústit až v poškození stroje.

Problém je v hmotnosti

Některé moderní stroje jsou ale proti takovému přetížení chráněny. Jakmile na něj naložíte větší hmotnost a kratší materiál, než je uveden v parametrech, CNC systém ohyb nepovolí. Funguje u něj totiž automatická kontrola kapacity. Pokud je překročena, tak automaticky zasáhne. V některých případech ale můžete zmást i stroj. Stačí, aby byly špatně zadány parametry nástroje a ohýbaného výrobku.

Ohýbání plechů Praha a ohýbání kovů je zkrátka náročná činnost. Jestliže se s ní nechcete zaobírat, přenechte práci na nás – na společnosti RP-servis. Kromě eshopu s materiály poskytujeme i služby v oblasti zámečnictví. Máme dlouholeté zkušenosti a zástup odborníků, kteří si s vaším úkolem hravě poradí. Stačí se nám ozvat a domluvit se na přesných požadavcích. Vaši zakázku zpracujeme s maximální pečlivostí a také rychlostí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.