Litecoin – více než jen mladší bratr Bitcoinu


Mnoho lidí používá termín Bitcoin jako synonymum pro kryptoměny, takže pro ně může být překvapením, když se dozví, kolik různých virtuálních měn je dnes v oběhu. Ethereum, EOS, Ripple, Monero, Tron, IOTA, Stellar Lumens – a to jsme teprve začali. My se teď zaměříme na “odlehčenou verzi” Bitcoinu…

Jak stříbro ke zlatu

Tak si stojí podle slov nejednoho znalce Litecoin vůči Bitcoinu. Na trhu se LTC poprvé objevil v roce 2013, patří tedy mezi nejstarší kryptoměny. V současnosti se očekává, že jeho hodnota poroste rychleji než hodnota Bitcoinu, rozhodně se tedy jedná o zajímavou investici. Další výhodou jsou až čtyřikrát rychlejší transakce než u Bitcoinu, což z Litecoinu činí ideální kryptoměnu pro reálné placení.

Chcete začít obchodovat s Litecoinem?

Pak zřejmě víte, že jej (jako ostatně všechny decentralizované peer-to-peer měny) můžete získat dvěma způsoby: těžbou a na specializované burze. Litecoin používá jiný těžební algoritmus než Bitcoin, nazývaný Scrypt. V jeho začátcích mohl Litecoin výhodně těžit kterýkoliv vlastník kvalitní grafické karty bez jakékoli vstupní investice, nyní však budete potřebovat těžební stroj, tzv. ASIC. Obecně se jeví jako výhodnější zakoupit tuto měnu na online burze.

Začněte na Coinbase

Prvním místem, kam by se měl nováček na trhu s kryptoměnami podívat, je internetová burza Coinbase. Funguje již pět let a za tu dobu nasbírala obdivuhodných 15 milionů uživatelů. Jak nakupovat na Coinbase? Po registraci budete muset doložit svou identitu osobním dokladem a počkat několik dní na schválení. Pak již můžete nakupovat pomocí platební karty, kdy zaplatíte jednoduše v eurech či dolarech a do půl hodiny máte peníze ve své virtuální peněžence, nebo bankovním převodem. Litecoinu je předpovídána zářná budoucna, ale samozřejmě investice do něj není zcela bez rizika. Některé státy totiž začínají virtuální měny omezovat a nám zbývá jen doufat, že pokrok nezastaví.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.