Kvalitní perský koberec stojí za ty peníze

Vzhledem k tomu, kolik možných podlahových krytin dnes existuje, není vůbec divu, že se v posledních letech koberce trochu upozadily. Ovšem vypadá to na velký návrat, jelikož i koberce mají totiž celou řadu výhod, zvláště pak ty opravdu kvalitní.

Snadněji se udržují

Lidé začali ke konci devadesátých let preferovat jiné materiály hlavně z důvodu snadné udržitelnosti. Plovoucí podlahy či kachle je možné znečistit prakticky jakkoliv, avšak je snadné je dát poměrně rychle do původního stavu.

V tomto ohledu koberce vždy trochu ztrácely, ovšem dnes již nejde o tak velký deficit jako v minulosti. Důvodem jsou nové moderní vysavače, které se už dnes používají ve většině domácností, a které dokáží krom nečistot z velké části odstranit třeba i roztoče, což jsou neznámější zástupci tradičních alergenů.

Rovněž ani případné skvrny nemusí už znamenat neřešitelný problém. Nové saponáty si většinou dokáží poradit i s tím a když by bylo jo zle, tak je možné tepich srolovat a dát do čistírny.

Příjemně se po nich chodí

Koberce, samozřejmě ty opravdu dobré, vynikají krom vynikajících vizuálních vlastností také svou jemností a hřejivostí. Když se budete procházet po klasické kamenné dlažbě bos, nejspíš nachladnete. Dobrý koberec je však teplý a člověka chození po něčem takovém rozhodně nestudí, právě naopak.

Přírodní materiály

Dobrý koberec seženete už za pár tisícovek, nicméně toužíte-li po něčem skutečně extra, budete muset rozevřít peněženku hodně do široka. Kvalitní orientální koberec pořídíte minimálně za několik desítek tisíc, často ale i za vyšší sumy.

Za tyto peníze ovšem dostanete to nejlepší, co se dá ve světě tepichů sehnat. Perské koberce jsou vždy originály vyrobené pouze z přírodních surovin.

U nás takovýto druh tepichů nabízí kupříkladu Buchara-eshop, kde často bývají i různé slevové akce. Nechcete-li utrácet příliš, avšak perský koberec byste doma chtěli, zkuste si počkat na správnou chvíli.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.