Je váš byt luxusní? Aneb standardy luxusních nemovitostí


Luxus je do jisté míry záležitost vkusu. Pokud má ale být nemovitost luxusní takříkajíc pro všechny, musí splňovat určité parametry, jako jsou rozloha bytu, lokalita, kvalitní materiály použité při stavbě či rekonstrukci, moderní a chytrá řešení. Chcete-li si i vy pořídit luxusní bydlení, poradíme vám, kde se inspirovat a kde nakoupit.

Luxusní byt, nebo rodinný dům?

Po výhodách rodinného domu občas zatouží každý. Vlastní zahrada, klid, garáž a spousta úložného prostoru. Na druhé straně se však objevuje mnoho starostí a snaha udržet náklady domu co nejníž. Komfort bytových jednotek spojený s výhodami rodinného domu je prvním bodem, který dělá z obyčejných bytů luxusní byty. Konkrétním příkladem je třeba prodej bytů Praha 6, kde v jednom z historických bloků vznikla díky revitalizaci rezidence s luxusními mezonetovými domy. Pojďme se na průběh rekonstrukce podívat blíž.

Když dům rekonstruuje PSN

PSN je společnost, která po celé Praze revitalizuje historické domy, dává bytům druhou šanci a lidem příležitost bydlet podle jejich vysokých nároků a představ. Rekonstrukce domu neprobíhají „rychlou jehlou“. Na změnách a opravách si dávají záležet. S citem doplní historickou architekturu moderními trendy. Důkazem jejich úspěchu je i několikeré ocenění Realitní projekt roku, které mimochodem získala již zmíněná rezidence v Praze 6 v Dejvicích.

V mezonetových bytech byly zachovány dřevěné trámy, které doplňuje precizní dřevěná podlaha. Pocit vzdušnosti a dostatek denního světla zajišťují prosklené prvky a dveře stejně jako střešní okna a terasy situované na jižní stranu. Jasnou myšlenkou při každé rekonstrukci je ponechat domu to nejlepší z jeho historie a doplnit ho o komfortní prvky dnešní doby, jako jsou výtah, bezpečnost domu, parkovací místa, zvuková a tepelná izolace. Společnost PSN rekonstruuje domy v prestižních lokalitách s vysokou občanskou vybaveností. Zakládá si na vysokém standardu použitých materiálů. Obklady, podlahy, dlažby, sanitární technika a okna jsou odolná a disponují dlouhou životností.

I vy můžete bydlet v luxusním bytě

Byty vyšší třídy definuje kvalita a preciznost provedení stejně jako lokalita, ve které se nachází, a výhled. Toužíte-li i vy po perfektním bydlení v Praze, máte dvě možnosti. Na vlastní pěst si zrekonstruujete starší byt v dobré lokalitě. Pokud budete chtít dostát vysokým standardům, co se zařízení a vybavení týče, připravte si skutečně velký obnos a pevné nervy. Ale i tak se dost dobře stane, že vaše nemovitost bude postrádat několik zásadních benefitů. Nebo si sjednejte schůzku s odborníky na https://www.psn.cz/. A mějte jistotu, že vynaložená investice na koupi luxusního bytu si udrží svou hodnotu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.