Zámečník a kovář se na první pohled jeví jako úplně odlišné profese, opak je ale pravdou. Co zvládne zámečník, to zvládne i kovář. Jaké jsou ale rozdíly?
Zámečník a kovář. Na první pohled dvě úplně odlišné profese, v jádru jsou si ale velice podobné. Pokud vás tedy zajímá, jaké jsou mezi nimi rozdíly, čtěte dál. Odpověď pro vás totiž máme v následujících řádcích.
Zámečník může vytvářet i umění
Jakou činnost vykonává zámečnictví Pelhřimov? Asi si dokážete domyslet, že vyrábí a montuje zámky. Mezi další klasické pole působnosti patří také například výroba klíčů nebo otevírání zabouchnutých dveří. Právě posledně jmenovaná činnost se řadí mezi ty nejnáročnější. Pracovník si u ní totiž musí dávat pozor na celou řadu problémů. Ti nejšikovnější zámečníci ale dokážou otevřít dveře i bez poškození zámku.
To ale není jediné, na čem se může zámečnictví Humpolec podílet. V dnešní době totiž zámečník pracuje i s kovy ve všech formách. Pokud tedy zamíříte do zámečnictví, můžete si tu nechat zpracovat například zábradlí, mříže, brány, branky nebo schodiště. Toto řemeslo navíc ještě můžeme rozdělit na umělecké a strojní.
Co tedy dělá kovář?
Stroje v dnešní době ulehčují práci a dovolují vytvářet mnohem preciznější výrobky. To samé ale platí i o uměleckém zámečnictví a kovařině. Právě tímto způsobem totiž mohou vzniknout opravdu krásná díla, s nimiž by si stroj rozhodně neporadil.
A co tedy dělá kovář? Kovovýroba Pelhřimov pracuje především s nezpracovanými železnými tyčemi. Z nich při vysokých teplotách vznikají koncové výrobky. Zásadní rozdíl mezi zámečníkem a kovářem je tedy ve vstupním materiálu. Zámečník totiž pracuje už s opracovaným materiálem, který musel nejprve projít pod rukama kováře nebo stroje. Jestliže si ale chcete něco objednat u zámečníka, rozhodně nemusíte mít strach. Obě profese zvládnou zpracovat podobné výrobky. Záleží tedy jen na šikovnosti pracovníka.
Přidejte odpověď