Jak si vyřídit odškodnění za pracovní úraz


Nepříjemný pracovní úraz může potkat i vás. Samozřejmě jsou povolání, kde je riziko nepříjemného zranění vyšší. V kanceláři se vám pravděpodobně nestane nic tak hrozného, jako se může přihodit na pile. Přesto i za menší úrazy náleží zaměstnancům odškodnění za vzniklou újmu.

Peníze pochopitelně nedokážou nahradit zdraví, ale život s nimi je o dost snadnější. Kdyby nic jiného, aspoň budete mít peníze na léčbu, dojíždění do nemocnice a také na živobytí. Pracovní úraz totiž obvykle znamená delší pracovní neschopnost, někdy i doživotní následky.

Zaměstnavatelé mají pro tyto případy pojištění

Povinností každého zaměstnavatele je mít uzavřené pojištění pro odpovědnost za škodu způsobenou zaměstnanci. Toto pojištění se vztahuje jak na pracovní úrazy, tak nemoci z povolání. Za nemoci ani pracovní úrazy odškodnění nejde z kapsy zaměstnavatele, platí ho pojišťovna. Nemusíte si tedy dělat starosti, zda má zaměstnavatel dostatek finančních prostředků, aby vám mohl zaplatit.

Odškodnění si však musíte vybojovat

Vybojovat je možná silné slovo, nicméně budete si muset zařídit spoustu dokumentů, a ještě všechno vyplnit do patřičného formuláře. Na tom, co do těchto formulářů napíšete, navíc velmi závisí výše odškodného. Je tedy mnohem lepší, když tuto činnost svěříte odborníkům. Jistě, něco jim za jejich práci zaplatíte, ovšem získáte nejvyšší možnou částku. Ve finále na tom finančně budete lépe, než kdybyste se snažili sami.

Odškodnění pracovního úrazu je specialitou společnosti První zdravotní, která lidem pomáhá vymáhat odškodnění již od roku 2013. Nabízí odborné poradenství, právní zastoupení a pomoc v celém procesu. Díky nim se nemusíte bát spleti paragrafů. Někteří lidé se totiž svého nároku na spravedlivé odškodnění vzdávají, jelikož se jim nechce všechno vyřizovat. Ochudit se o statisíce, či v případě doživotních následků o miliony korun, je ale dost nerozumné.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.