Jak se vyrábějí kvalitní okna?

O výrobě a užití plastových oken bylo napsáno již tisíce článků. Myslíme, že mají i tolik zarytých příznivců či odpůrců. Každý má své pádné důvody a argumenty pro a samozřejmě i proti. Dnes však nebudeme pomyslný ohýnek zastánců a odpůrců plastu znovu rozdmýchávat, ale právě naopak. Napadlo nás, podívat se do kuchyně jednoho z předních českých výrobců plastových oken a zjistit, jak se vlastně kvalitní okna vyrábějí, co je důležité a zda se dá cena skutečně udržet při zemi.

Firma Oknoplastik vyrábí okna již od roku 2002

Zásadním prvkem pro výrobu plastových oken jsou kvalitní profily. Firma Oknoplastik používá pěti, šesti nebo i sedmi komorové profily renomovaného německého výrobce SALAMANDER. Po přivezení šestimetrových tyčí od dodavatele, probíhá vstupní kontrola, kdy každá tyč je před použitím zkontrolována. Stejně tak je to i se skelními výplněmi. Třídění profilových tyčí dle dekoru a profilu probíhá v klimatizované skladové hale o rozloze 8 000 m2.

kutilove-eu_oknoplastik_cz_01-1
Kvalitní PVC profily Salamander

Při výrobě plastových oken jsou používány nejmodernější CNC stroje

Veškeré procesy výroby jsou plně automatizovány a každý den ve dvousměnném provozu je vyrobeno cca 500 jednotek. Profily jsou řezány po párech na dvoukotoučové pile. Po nařezání je do nich vkládána a přišroubována dvoumilimetrová výztuha, která zaručuje naprostou pevnost a spolehlivost oken. Profily jsou svařovány pomocí čtyřhlavé svářečky a velikost je kontrolována s přesností 0,01 mm. Po svaření profilů jsou zafrézovány svárové housenky a dochází k finálnímu a dokonalému opracování oken, opět pomocí frézy. Okenní křídla jsou pak okována na pneumatickém stroji s podavačem šroubků, tzv. kovací stolici.

kutilove-eu_oknoplastik_cz_02
Výroba probíhá na moderních CNC strojích

Vyberte si skla protihluková, bezpečnostní, protisluneční nebo s tepelnou ochranou

Nyní se blížíme již do finále. Zasklívací lišty jsou nařezány na daný rozměr a pomocí zasklívací stolice jsou zhotoveny veškeré sklenářské práce, včetně montáže příček. Hotová okna putují do speciálních přepravních stojanů a jsou uskladněna v uzavřených klimatizovaných skladových prostorách a připravena k expedici. Jak sami vidíte, celývýrobní proces plastových oken je plně automatizován a postaven na nejmodernějších technologiích.

 

Nyní jsme se dostali ke konečnému bodu, a tím je cena. Ano, díky nemodernějším technologiím lze vyrábět levná okna a současně udržet kvalitu.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.